Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-14.01.2021 · Viscom, Düsseldorf

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

Media i Komunikacja

Razem, choć na dystans

Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy ogłosił finalistów konkursu na plakat bezpieczeństwa pracy „Razem, choć na dystans”, przypominających o obowiązku noszenia maseczek.

więcej »

Artysta ponad sztuką

Po ostatnim incydencie związanym ze streetartowym artystą Banksym, podczas którego uczestnicy jednej z londyńskiej licytacji zostali „wBanksowani”, jego pseudonim nie przestaje schodzić z ust całego świata. Tym razem pod lupę zostały podłożone jego prawa autorskie.

więcej »

To ważne, w czym chodzisz

Marka odzieżowa Adidas postanowiła zwrócić uwagę na problem nadprodukcji odpadów z tworzyw sztucznych. Wraz ze swoją nową, proekologiczną kolekcją Clean Classic, firma zainstalowała w jednym ze swoich sklepów w Warszawie nietypową instalację na witrynach.

więcej »

Znikający Dracula

West Australian Ballet rozpoczął promocje wielokrotnie nagradzanej produkcji “Dracula”, powracającego do repertuaru. W dość tajemniczej i mrocznej kampanii zaprojektowano plakaty z wizerunkiem wampira, który znika w lustrze po ustawieniu pod odpowiednim kątem.

więcej »

Pocałunek rywali

W Finlandii pojawiły się billboardy fast-foodowej sieci Burger King w ramach tygodnia Helsinki Pride. Przedstawiają one króla burgerów całującego się z Ronaldem McDonaldem, ikoną sieci McDonald’s.

więcej »

E-rozkłady jazdy

Na wybranych przystankach w Gdyni w dzielnicy Chwarzno-Wiczlino zainstalowano e-inki, czyli e-papierowe rozkłady jazdy. Nowoczesne rozwiązanie ma zastąpić tradycyjne, papierowe nośniki i jest pierwszą taką innowacją na skalę krajową.

więcej »

Luksus w codzienności

Firma Zalando rozpoczęła swoją nową kampanię produktów premium, umieszczając na ścianach budynków ekologiczne murale. Ręcznie malowane obrazy pojawiły się w centrum Warszawy, Wrocławia, Gdańska oraz Katowic.

więcej »

wBanksowana aukcja

Na aukcji Sotheby’s w Londynie odbyła się licytacja słynnego dzieła „Dziewczynka z balonem” streetartowego artysty Banksy’ego. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że zaraz po licytacji obraz uległ samozniszczeniu.

więcej »

Książka za worek śmieci

19 września w pięciu największych miastach Polski odbędzie się XV edycja akcji „Książka za worek śmieci”. Do akcji będą mogli dołączyć mieszkańcy Poznania, Warszawy, Łodzi, Krakowa i Wrocławia.

więcej »

⅓ - uratuj ją!

Twórcy aplikacji Too Good To Go wraz z agencją reklamową YMLY&R zorganizowali kampanię przeciwko marnotrawieniu żywności „⅓ się marnuje. Uratuj ją!”. Kampania obejmie nośniki OOH, digital oraz media społecznościowe.

więcej »

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama