Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Niech się stanie jasność!

© Epson

Firma Epson wprowadziła nową linię projektorów laserowych 3LCD dla branży rozrywkowej, edukacyjnej, digital signage i biznesu. Nowa seria EB-PU1000 bazuje na linii Epson EB-L1070U i obejmuje projektory oferujące jasności 6 000, 7 000, 8 500 i 10 000 lumenów w rozdzielczości WUXGA rozszerzoną do 4K, a także HDR i inne zaawansowane funkcjonalności.

 

Seria EB-PU1000 stanowi uzupełnienie dotychczasowego portfolio projektorów Epson z wymiennymi obiektywami. Oferuje dodatkowe opcje, takie jak nowy moduł kamery zewnętrznej ELPEC01. Dzięki wbudowanemu procesorowi i zastosowaniu wspomnianych kamer możemy automatycznie połączyć dwa lub więcej projektorów w jeden obraz, zwielokrotniając siłę światła, bez specjalnej ingerencji obsługi.

 

Wielkoformatowe projekcje

Projektory umożliwiają realizację wielkoformatowych i jasnych projekcji, wymagających często połączenia obrazu z wielu urządzeń, gdzie kluczem jest elastyczność obiektywów. Dzięki zaawansowanym funkcjom instalacyjnym projektory z serii EB-PU1000 mogą być automatycznie łączone ze sobą, tworząc panoramę (egde blending) lub wzmacniając światło (stacking) co czyni je jeszcze bardziej uniwersalnymi. Oprogramowanie Epson Projection Professional Tool oferuje dodatkowe funkcje, takie jak wsparcie łączenia obrazu z wielu projektorów i jego kalibracji. Flagowe modele mają wejście i wyjście SDI, co upraszcza montaż oraz połączenie ze sobą wielu urządzeń.

Najwyższy model nowej serii, EB-PU2010 oferuje jasność na poziomie 10 000 lumenów światła białego i barwnego (CLO) w kompaktowej i lekkiej obudowie. Projektor jest o 27 procent mniejszy od swojego poprzednika, przez co mniej rzuca się w oczy, zachowując wysoką jasność. Dzięki kompaktowym wymiarom łatwiej go też transportować i przechowywać, co zmniejsza koszty utrzymania dużej floty urządzeń.

Oprócz tego seria EB-PU1000 oferuje funkcję Near Field Communication (NFC), dzięki której możliwie jest bezpośrednie połączenie projektora z urządzeniem mobilnym co pozwala na szybszy montaż, diagnostykę i instalację wielu projektorów. NFC umożliwia komunikację między zewnętrznym urządzeniem, a projektorem nawet gdy ten jest wyłączony z użyciem narzędzia Epson Projector Config Tool. Urządzenia z nowej serii będą dostępne od lipca 2021.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama