Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Świat stanął na głowie

© Galeria Rusz

Z okazji swoich 22 urodzin Galeria Rusz przygotowała nowe billboardy, które prezentowane są do góry nogami. Nie bez powodu - główną zagwozdką prac umieszczonych przy Szosie Chełmińskiej i Wałach gen. Sikorskiego w Toruniu są dwa pytania: „Świat stanął na głowie - jeśli my też staniemy na głowie, to może wszystko wróci do normy?” oraz „Czy dalej stawać na głowie? Czy lepiej zacząć twardo stąpać po ziemi?”.

Galerię Rusz tworzy duet - Joanna Górska i Rafał Góralski, znany z tworzenia artystycznych bilbordów, których mają na koncie ponad 600. Artyści tworzą również murale, plakaty, instalacje i akcje w przestrzeni miejskiej. Galeria Rusz to nie tylko artyści, ale też miejsce pokazywania prac, czyli dwa stałe bilbordy w Toruniu oraz trzy bilbordy w Warszawie. Swoją twórczość artyści opisują w następujący sposób: „Tworzymy sztukę na zewnątrz, która poRUSZa od wewnątrz”.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama