Sico w standardzie GRS. Recykling w branży tekstylnej

© Sico Print Solutions

Sico Print Solutions, wdrożyło Standard GRS (Global Recycled Standard) dla swoich produktów tekstylnych. Standars GRS określa wymagania względem włókien pochodzących z recyklingu, a jego głównym celem jest zwiększenie wykorzystania materiałów wtórnych w przemyśle tekstylnym.

Tekstylia produkowane w ramach standardu GRS, muszą zawierać minimum 20 procent materiału pochodzącego z recyklingu. Możliwość korzystania z oficjalnego logo GRS dostępna jest jednak tylko dla produktów, w których surowiec z recyklingu stanowi 50 procent składu. Uzyskując powyższy certyfikat Sico Print Solutions jest w zintegrowanym łańcuchu dostaw towarów oznaczonych logiem GRS, którym legitymują się dostawcy firmy tacy jak Soletex i Pratrivero. Firma Sico Print Solutions coraz częściej dociera i obsługuje świadomych ekologicznie klientów, którzy kierują się swoim światopoglądem przy wybieraniu produktów do produkcji i wprowadzają politykę środowiskową dla swoich dostawców. Jednocześnie w procesie wdrażania do uzyskania powyższych certyfikatów firma udoskonaliła wiele wewnętrznych procesów towarzyszących codziennemu funkcjonowaniu firmy.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama