Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Odpowiedź “Milczącej większości”

Po walce na ciężarówki, przyszedł czas na bilbordy. Na białostockich nośnikach, w opozycji do bilbordów „Tęczowego Białegostoku”, pojawiły się bilbordy anty-LGBT. Znajdują się na nich cytaty z biblii oraz hasła typu „Dewiacje nie przejdą”, „Białystok przeciw zgorszeniom” czy „Wiara leczy frustracje”, w których poszczególne słowa ironicznie przedstawione są w kolorach tęczy. Pod hasłami widnieje także nazwa organizatorów akcji „Milcząca Większość”, których motywacje do działania można znaleźć w postach na grupie na facebooku: „Coraz śmielsze działania zwolenników tęczowego totalitaryzmu nie mogą pozostać bez odpowiedzi. Prowokacyjne billboardy z Białegostoku i antykatolickie szyderstwa z Warszawy wymagają głosu sprzeciwu”.

Na działanie grupy zareagował prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski, który złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z mową nienawiści. „Potępiam tego typu akcje. One są skierowane przeciwko określonej grupie ludzi. A to, co jest skierowane przeciwko, niesie w sobie znamiona nienawiści, w najlepszym wypadku daleko posuniętej niechęci” – tłumaczy.

W sprawę włączył się również Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, zapewniając, że mieszkańcy miasta zgłosili bilbordy na policję. Gdy jednak nie przyniosło to żadnych działań, zdecydowali się oni na zniszczenie części bilbordów w ramach protestu.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama