Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Stop blubrom

Internetowy twórca Krzysztof Gonciarz postanowił sprzeciwić się „Furgonetkom anty-LGBT”, jakie od niedawna można spotkać na ulicach Warszawy, wynajmując własną ciężarówkę. „Furgonetki anty-LGBT” utwierdzają krzywdzące stereotypy na temat osób z mniejszości seksualnych, umieszczając je na banerach oklejających plandekę samochodu. W swojej inicjatywie influencer wyśmiewa je w akcji „Stop ciężarówkom”, w ramach której chce, by pojazdy z homofobicznymi hasłami przestały jeździć po ulicach stolicy. „Każdy może wynająć ciężarówkę i gadać z niej głupoty” – tak brzmi jedno z haseł znajdujących się na ciężarówce Krzysztofa Gonciarza.

Podobna sytuacja ma miejsce w Poznaniu, gdzie od kilku dni jeździ ciężarówka fundacji Pro – Prawo do życia, która została oklejona plakatami krytykującymi środowiska LGBT oraz organizację WHO. Do akcji włączyli się działacze Grupy Stonewall, którzy postanowili sprzeciwić się hasłom przedstawianym na pojazdach, organizując swoją własną ciężarówkę z napisem „Stop blubrom! Czego chce lobby LGBT? Równych praw, braku przemocy i świętego spokoju.”, walcząc z szerzeniem nieprawdziwych informacji.

 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama