Branża gotowa na przyszłość

© Fespa

Targi Fespa Global Print Expo 2022 i European Sign Expo 2022 za nami! Jedno z największych wydarzeń dla branży druku i znakowania podczas czterech inspirujących dni zgromadziło w Berlinie 375 wystawców, w tym wielu wiodących producentów, którzy nie byli obecni na targach od 2019 roku. Wydarzenie przyciągnęło międzynarodową publiczność z 126 krajów, w tym z Niemiec, Włoch, Polski, Holandii i Wielkiej Brytanii.

 

Wystawcy ze wszystkich obszarów wystawienniczych wyrazili zadowolenie z powrotu na targi w formie tradycyjnej, a wielu z nich mówiło o pozytywnej energii, jaką czuli na targach i wysokim poziomie organizacji wydarzenia, które pozwoliło im nawiązać nowe kontakty biznesowe. „Wreszcie mogliśmy zapewnić wystawcom i odwiedzającym bogatą gamę atrakcji, które przypominały o powrocie targów do dawnej formy, a wszyscy zgodnie stwierdzili, że atmosfera na targach była niesamowita. Każda branża została zmieniona przez pandemię, a druk nie jest tu wyjątkiem, jednak targi udowodniły ponad wszelką wątpliwość, że branża poligraficzna jest odporna, kreatywna, elastyczna i gotowa na przyszłość. Nasze hasło przewodnie >>Print In Motion<< stało się rzeczywistością w Berlinie, pokazując zaangażowanie firm w postęp w takich dziedzinach jak m.in. zrównoważony rozwój” -  podkreślił Michael Ryan, dyrektor Fespa Global Print Expo.

 

Bogactwo inspiracji

Targi Fespa Global Print Expo 2022, wraz z European Sign Expo, przyciągnęły 11647 odwiedzających, co stanowi wzrost o 48% w porównaniu z imprezą z jesieni 2021 roku. Odzew ze strony odwiedzających był równie pozytywny, a uczestnicy wyrażali uznanie dla targów Fespa za bogate możliwości dostępu do informacji, inspiracji i pomysłów, a także za szansę poznania nowych dostawców, klientów i partnerów z branży. Pierwsza w historii targów konferencja Sustainability Spotlight pozwoliła podkreślić znaczenie, jakie przypisuje się obecnie kwestiom związanym ze zrównoważonym rozwojem biznesu, podczas gdy wystawa Printeriors przyciągnęła setki firm poligraficznych szukających nowych możliwości druku w zakresie dekoracji wewnętrznych i zewnętrznych. Wydarzenie uzupełniły prezentacje całej gamy inspirujących zastosowań realizowanych przez drukarnie należące do społeczności Fespa na całym świecie prezentowanych w nowym pawilonie Associations Pavilion. „Opinie wystawców i odwiedzających targi w Berlinie są dla nas dowodem na to, że branża potrzebuje osobistych kontaktów, a targi Fespa są miejscem, w którym się spotykają. Czekamy targi Fespa w Meksyku, Eurazji i Brazylii, a także na nasze kolejne targi Global Print Expo w Monachium w maju 2023 roku. Nie możemy się doczekać, aby pobudzić taką samą energię i optymizm w społecznościach zajmujących się drukiem specjalistycznym w innych regionach” - podkreślił Neil Felton, dyrektor generalny Fespa.

Kolejna edycja targów odbędzie się w dniach 23-26 maja w Messe Munich w Niemczech.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama