Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Milan Design Week 2023. Praktyczny przewodnik od Guandong

Opis osoby

Trwają przygotowania do odbywającego się w kwietniu Milan Design Week 2023 podczas którego miasto zamieni się w światową stolicę przemysłu projektowego. Setki wystaw, instalacji, wernisaży, pokazów specjalnych, prezentacji i tras wystawienniczych zagości w różnych częściach miasta wypełniając jego przestrzeń nowatorskimi rozwiązaniami.

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników wydarzenia, którzy przygotowują szereg materiałów pokazowych firma Guandong, włoski specjalista materiałów dla rynku druku cyfrowego stworzył ekskluzywny "Praktyczny przewodnik po materiałach do instalacji tymczasowych podczas Milan Design Week". Przewodnik zawiera zbiór pomysłów, sugestii i informacji technicznych dotyczących wyboru najbardziej odpowiedniego materiału dla każdego indywidualnego projektu. Edoardo Elmi, prezes Guandong Italia tak opisuje stworzony przez firmę przewodnik: "Stworzyliśmy bezprecedensowe narzędzie, które ma na celu wspieranie drukarzy, monterów, architektów i projektantów tworzących tymczasowe projekty, aby były funkcjonalne, odporne, szybkie w instalacji i demontażu, a jednocześnie były zgodne z założeniami zrównoważonego rozwoju, który jest jednym z głównych tematów wydarzenia". Wybrane materiały są zgodne z tematem Laboratorio Futuro, który został wybrany jako wiodące zagadnienie targów Milan Design Week 2023 skupiającym się na eksperymentowaniu, zrównoważonym projektowaniu, gospodarce cyrkularnej i innowacyjności materiałów. Przedstawione w przewodniku rozwiązania są pogrupowane według przeznaczenia i obejmują takie obszary jak Indoor Displays, nośniki do ekspozycji zewnętrznych i wyświetlaczy tymczasowych.

Guandong będzie jednym z wystawców Fuorisalone, z dedykowanym obszarem w przestrzeni Decor Lab.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama