Kalendarium

12-14.11.2019 · InPrint, Monachium

20-21.11.2019 · Retail Show, Warszawa

20-22.11.2019 · Fast Textile, Warszawa

11-14.02.2020 · ISE, Amsterdam

12-14.02.2019 · RemaDays, Nadarzyn

LFP

Tekstyliowa premiera

Podczas targów przemysłu włókienniczego ITMA w Barcelonie zaprezentowano nowe ultraszybkie urządzenie EFI Reggiani Bolt - pierwszą dostępną jednoprzebiegową maszynę atramentową, która może bezpośrednio produkować tekstylia z prędkością dziewięćdziesięciu metrów liniowych na minutę.

więcej »

Zadruk różnorodnych podłoży

Park maszynowy gliwickiej firmy BMT, specjalizującej się w rozwiązaniach i usługach w zakresie identyfikacji wizualnej, rozszerzył się o dwa plotery drukujące Agfa. Pod koniec 2018 roku pracę rozpoczęła tam pierwsza w Polsce maszyna Jeti Mira LED MG2732 przeznaczona do podłoży sztywnych oraz jedno z pierwszych w naszym kraju urządzeń Avinci DX3200 do druku na tekstyliach.

więcej »

Wielkoformatowe Spotify

W dużych miastach Polski można obserwować ciekawą, wielkoformatową kampanię Spotify skierowaną do studentów. Na billboardach i bannerach, które pojawiły się w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu serwis streamingowy połączono z ilustracjami znanej wśród młodych ludzi artystki - Beaty Śliwińskiej o pseudonimie Barrakuz.

więcej »

Dni Otwarte w Poznaniu

Pod koniec listopada w poznańskim Illonn Hotel miały miejsce Dni Otwarte organizowane przez Proxer we współpracy z partnerami – Canon Polska oraz Riset Polska. Osoby odwiedzające ten dwudniowy event mogły na żywo zobaczyć najnowsze urządzenia arkuszowe, wielkoformatowe oraz introligatorskie.

więcej »

Stawiamy na wielki format

Warszawska firma Artlab.pl zajmuje się drukiem wielkoformatowym od ponad ćwierć wieku. Może się więc wydawać, że mało kto posiada na ten temat tak głęboką wiedzę popartą doświadczeniem. Niedawno w parku maszynowym firmy została zainstalowana maszyna Mimaki UCJV300 dostarczona przez Sico Polska. O nowym urządzeniu, tajnikach druku wielkoformatowego i najskuteczniejszych metodach druku rozmawiamy z Andrzejem Lemieszem, właścicielem Artlab.pl.

więcej »

Roland VersaExpress RF-640

W świecie komunikacji wizualnej coraz trudniej przyciągnąć wzrok odbiorcy. Jednym ze sposobów na wywołane efektu, jakiego nie da się przegapić jest stworzenie wydruku o niezwykle wyrazistych barwach. Od niedawna jest to możliwe, dzięki nowej ośmiokolorowej, ekosolwentowej maszynie Roland VersaExpress RF-640.

 

więcej »

Druk na tekstyliach według Rolanda

Uwielbiamy piękne tkaniny, niespotykany wzory i koszulki z nadrukiem. Dzięki nowoczesnemu drukowi na tekstyliach możliwe jest uzyskanie żywych barw i wzorów, które uradują każdego fashionistę. A to tylko czubek góry lodowej zastosowań druku na tekstyliach. Niedawno na rynku pojawiła się nowa multifunkcjonalna sublimacyjna maszyna Roland Texart RT-640M, dzięki której tworzenie przyciągających wzrok tkanin będzie jeszcze łatwiejsze niż do tej pory.

więcej »

UV Printer - Nowe maszyny w portfolio

wrzesień 2016

Krakowska firma UVprinter.pl do tej pory skupiała się na sprzedaży urządzeń, o wielkości stołu 43x83 cm, do bezpośredniego zadruku na gadżetach, przy maksymalnej wysokości przedmiotu 12,5 cm. Po udanym dwuletnim okresie sprzedażowym w tym sektorze...

więcej »

Nowy Roland SOLJET EJ-640 do druku wielkoformatowego

lipiec 2016

Oferta maszyn do druku wielkoformatowego od Roland powiększyła się o kolejny model. Niedawno wprowadzony ploter EJ-640 jest ulepszoną wersją maszyny XF-640, w porównaniu z którą wyróżnia się wyższą wydajnością oraz niższymi kosztami utrzymania.

więcej »

Przegląd dystrybutorów maszyn LFP 2016

lipiec 2016

Komentarz miesiąca

Niech żyje subwersywność, czyli potencjał krytycznego myślenia!

Francuski filozof Roland Barthes w 1980 roku retorycznie pytał: „Czy najlepszą subwersją nie jest ta, która zniekształca kody, zamiast jest niszczyć?“. Subwersja zachodzi zwykle w relacji do praktyk „zawłaszczania” (ang. appropriation), ściśle związanych ze strategiami sztuki krytycznej. Te strategie sprawdzają się jednak również w relacji do komunikacji wizualnej i reklamowych kampanii.

Reklama