Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

LFP

Kompaktowość i elastyczność. Ploter Ricoh IP CW2200

Firma Ricoh wprowadziła na rynek nowy wielkoformatowy cyfrowy ploter kolorowy Ricoh IP CW2200. Stanowi on uzupełnienie niedawno wprowadzonej na rynek wielkoformatowej wielofunkcyjnej maszyny drukującej Ricoh IM CW2200, która oferuje możliwość skanowania dokumentów do formatu A0. Nowe urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby zaspokoić potrzeby szerokiego grona użytkowników CAD i dużych dokumentów.

 

więcej »

Nowe możliwości z Mimaki TxF150-75. Atramentowa maszyna drukująca DTF

Mimaki wprowadza do swojej oferty swoją pierwszą atramentową maszynę drukującą typu „direct to film" (DTF). Zaprezentowany podczas Global Innovation Days Mimaki model TxF150-75 oparty na metodzie transferu na gorąco idealnie nadaje się do wytwarzania wysokiej jakości spersonalizowanych produktów, odzieży sportowej i innych tekstylnych materiałów promocyjnych.

więcej »

Rozwiązania inkjetowe na RemaDays. Kompleksowa oferta Agfa

Agfa na tegorocznych targach RemaDays zaprezentowała ofertę z obszaru przemysłowego druku inkjetowego. Goście odwiedzający stanowisko mogli zobaczyć próbki wydruków i przedmiotów zadrukowanych na maszynach z oferty producenta, m.in. z serii Jeti Tauro, Inca Onset i Anapurna.

więcej »

Oferta na RemaDays. Duplo stawia na ekonomię

Tegoroczna propozycja targowa, którą firma Duplo zaprezentuje na targach RemaDays odpowiada na bieżące potrzeby rynku. Firma stawia na rozwiązania, które łączą w sobie zautomatyzowaną, a co za tym idzie także bardziej ekonomiczną produkcję z możliwością wyróżnienia się na tle konkurencji.

 

więcej »

Inwestycja Grupy Bernard. LED Jeti Tauro H3300 UHS od Agfa

Grupa Bernard (TBG), jedna z wiodących firm zajmujących się sprzedażą materiałów wizualnych w Ameryce Północnej zdecydowała o zakupie czterech systemów drukujących LED Jeti Tauro H3300 UHS od firmy Agfa.

więcej »

3-litrowy system atramentowy. Nowa opcja dla Mimaki JFX600-2513

Mimaki zaprezentował nowe rozwiązanie dedykowane dla wielkoformatowej płaskiej atramentowej maszyny drukującej UV Mimaki JFX600-2513. Nowy, 3-litrowy system atramentów został zaprojektowany, aby umożliwić użytkownikom JFX600-2513 maksymalizację wydajności produkcji i poprawę automatyzacji w celu usprawnienia i wydajniejszego drukowania.

 

więcej »

Pinnacle Product Awards. Cztery nagrody dla Canona

W tym roku cztery rozwiązania firmy Canon dla druku wielkoformatowego otrzymały nagrody Pinnacle Product Awards przyznawane przez Printing United Alliance. Grono niezależnych jurorów doceniło ploter rolowy UVgel Colorado 1630, plotery płaskie Arizona 2380 GTF oraz XTF, a także przełomową technologię FLXfinish+.

 

więcej »

Nowe możliwości druku. Uniwersalne oprogramowanie już na rynku

Firma SA International (SAi), wiodący dostawca oprogramowań do druku cyfrowego i sign-making w przemyśle tekstylnym i obróbce CNC, wprowadza oprogramowanie Flexi 22. Flexi 22 to nowa generacja oprogramowania do projektowania i druku RIP, które pozwoli konsumentom pracować z technologiami nadruków na odzieży DTF (Direct to Film) i DTG (Direct to Garment).

więcej »

Folia Poli Flex Turbo. Letnie szaleństwo nadrukowe

Lato kojarzy się ze słońcem, plażą i… szalonymi nadrukami na koszulkach. Do wykonania tych ostatnich może posłużyć folia termotransferowa Poli-Tape Poli Flex Turbo od firmy Integart, jednego z czołowych dystrybutorów produktów z tworzyw sztucznych wykorzystywanych w branży reklamowej i drogowej.

więcej »

Brother GTX600 w firmie Raket. Maszyna doskonała

Firma Raket zajmuje się głównie dekorowaniem odzieży za pomocą drukarek DTG i DTF oraz sublimacją tekstyliów. W uzyskiwaniu wysokiej jakości produktów końcowych pomaga jej maszyna drukująca Brother GTX600 do drukowania bezpośrednio na odzieży, która jest w stanie implementować druk DTG i DTF bez konieczności wprowadzania dodatkowych zmian.

więcej »

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama