Kalendarium

8-11.01.2019 · Heimtextil, Frankfurt nad Menem

8-10.01.2019 · Viscom, Dusseldorf

22-24.11.2018 · Fast Textile, Warszawa

14-15.11.2018 · Retail Show, Warszawa

1-4.10.2018 · 4PrintWeek, Poznań

LFP

UV Printer - Nowe maszyny w portfolio

wrzesień 2016

Krakowska firma UVprinter.pl do tej pory skupiała się na sprzedaży urządzeń, o wielkości stołu 43x83 cm, do bezpośredniego zadruku na gadżetach, przy maksymalnej wysokości przedmiotu 12,5 cm. Po udanym dwuletnim okresie sprzedażowym w tym sektorze...

więcej »

Nowy Roland SOLJET EJ-640 do druku wielkoformatowego

lipiec 2016

Oferta maszyn do druku wielkoformatowego od Roland powiększyła się o kolejny model. Niedawno wprowadzony ploter EJ-640 jest ulepszoną wersją maszyny XF-640, w porównaniu z którą wyróżnia się wyższą wydajnością oraz niższymi kosztami utrzymania.

więcej »

Przegląd dystrybutorów maszyn LFP 2016

lipiec 2016

Roland Truevis - ploter drukująco-tnący

Roland wprowadza na rynek pierwszy eko-solwentowy ploter drukująco-tnący z serii Truevis. Nowe urządzenie z wbudowanymi nowymi głowicami jest teraz bardzo precyzyjne w produkcji.

więcej »

Bajki flagowe

„My home is my castle” – mój dom to moja twierdza. Sprawdza się, gdy mówimy o nas samych. Co jednak z miejscami, które są twierdzą dla… marek? Lub z lokalizacjami, które stają się takim „domem” na chwilę? Sposób na porządną komunikację miejscową oraz kilka innych wizualnych sztuczek zna niezawodny jak zwykle zespół Reakcji.

więcej »

Topowe plotery

kwiecień 2015

Liczba oferowanych na rynku ploterów do druku UV stale rośnie. Klienci i producenci dostrzegają ogromny potencjał drzemiący w tej technologii druku. Jednym z najciekawszych debiutów ostatnich lat na polskim rynku wielkoformatowych drukarek UV jest marka Handtop. Atrakcyjność tych urządzeń potwierdzają wyniki sprzedaży.

więcej »

Powtóka z op-artu

kwiecień 2015

Jeżeli zapytamy kogokolwiek, jaki kolor najbardziej przyciąga uwagę, to intuicyjnie pewnie odpowie, że czerwony. Prosty przykład, który dowodzi słuszności teorii wpływu barwy na nasze postrzeganie. Stąd też tak niebagatelną rolę ma kwestia zarządzania tym narzędziem wizualnym, a więc color management.

 

więcej »

Specjaliści od optimum

luty 2015

Coraz więcej producentów decyduje się na wysokojakościowe rozwiązania do druku cyfrowego. W takim przypadku jakość kolorów oferowana klientowi musi być optymalna. Jednak kalibrowanie i optymalizowanie systemów cyfrowych nie należy do najprostszych zadań. ColorLogic proponuje wobec tego platformę ZePrA, pomocną w zarządzaniu barwą.

więcej »

Wspólny owoc

styczeń 2015

Firma Mimaki Engineering, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Osace i świętująca w przyszłym roku swoje czterdziestolecie, jest przekonana, że budowanie pozycji lidera na rynku maszyn drukujących przypomina tworzenie winnicy.

więcej »

Lepiej, szybciej, taniej

grudzień 2014

Nowe maszyny inkjetowe potrafią dziś drukować jeszcze szybciej, lepiej i taniej; co ważne, dają się też łatwo konfigurować pod konkretne potrzeby. Pod tym względem szczególnie ciekawe propozycje posiada w swojej ofercie firma EFI.

więcej »

Komentarz miesiąca

Postęp i nieustanne przyspieszenie technologiczne

Czy jeszcze nadążamy za technologicznymi nowościami, chociażby z dziedziny druku wielkoformatowego czy digital signage? Prawie w każdym numerze VISUAL COMMUNICATION relacjonujemy dla Was, Drodzy Czytelnicy,  kolejną rewolucję w tych sferach. Inaczej nie będzie i tym razem. Mam nadzieję, że nadążacie za postępem i za naszymi relacjami, nie dostając przy tym zadyszki!

Reklama