Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

LFP

Mimaki rozszerza portfolio. Wszechstronność rozwiązań

 

Firma Mimaki wprowadza nowości do swojego portfolio oferując zrównoważone rozwiązania zapewniające produktywność, rentowność i wszechstronność. Nowościami produktowymi są ploter drukująco-tnący UCJV330-160 z serii 330 oraz model UJV100-160 Plus. Firma uruchomiła również opartą na chmurze platformę monitorowania PICT.

więcej »

Printing United 2023. Produkty Drytac nagrodzone

Drytac jako wiodący międzynarodowy producent materiałów samoprzylepnych dla rynków druku wielkoformatowego oraz oznakowań zademonstruje szereg swoich wiodących na rynku rozwiązań na nadchodzących targach Printing United Expo 2023. Wśród prezentowanych rozwiązań znajdą się trzy produkty, które zdobyły nagrody Printing United Alliance 2023.

więcej »

Nowe oblicze cięcia wodą. Wazer Waterjet dostępny w Colop Polska

Ciągły rozwój to obecnie jeden z głównych priorytetów wielu firm, działających na polskim rynku. Nowoczesny, kompleksowy park maszynowy to jeden z najważniejszych czynników pozwalających wyróżnić się pośród konkurencji. Rozwiazanie Wazer Waterjet to odpowiedź na wiele problemów, która wynosi produkcję i usługi cięcia na nowy, przystępny poziom.

 

więcej »

Narzędzie dla wydajnego biznesu. ER-642 od Roland DG Corporation

Roland DG ogłosił wprowadzenie na rynek ER-642 – nowego 64-calowego ekosolwentowego plotera atramentowego marki Dgxpress. Firma skoncentrowała się na utrzymaniu wysokiej wydajności, jakości druku i niezawodności, z których urządzenia te są znane, przy obecnych wysokich cenach. Początkowo wprowadzono dwa modele z atramentem UV, a niedawno oferta została poszerzona o nowy model ER-642.

 

więcej »

Projekt tapety na dużą skalę. Drytac ReTac Textures

Firma N3 Display Graphics z siedzibą w Bristolu wykorzystała wytłaczaną folię Drytac ReTac Textures w płóciennym wykończeniu do stworzenia ponad 200 metrów kwadratowych cyfrowo drukowej tapety, dekorując wnętrze zakładu The Bart Ingredients Company.

 

więcej »

Acuity Prime Hybrid. Plan dla szerokiego formatu

Firma Fujifilm zapowiedziała wprowadzenie na rynek maszyny drukującej Acuity Prime Hybrid, która stanowi uzupełnienie serii Acuity Fujifilm, opracowanej od podstaw w ramach „planu dla szerokiego formatu”. Wszystkie maszyny z serii Acuity Fujifilm zostały specjalnie zaprojektowane tak, aby zapewnić idealną równowagę między prędkością wyjściową, jakością druku i ceną, oraz zagwarantować intuicyjne funkcje konstrukcyjne dla operatora.

 

więcej »

Kornit Digital i Amaze Software. Marki w mediach społecznościowych

Firma Kornit Digital ogłosiła, że Amaze Software, spółka macierzysta platform Amaze, Spring i Outfts, wybrała cyfrowe technologie do dekoracji tkanin KornitX Workflow Solutions i Kornit MAX jako system do realizacji swoich wizji. W połączeniu z platformą handlową Amaze Creator Commerce Platform, firmy wspólnie zwiększą efektywność produkcji i realizacji na żądanie dla nowych i istniejących twórców w mediach społecznościowych, co umożliwi im zwiększenie przychodów ze sprzedaży markowych produktów.

 

 

więcej »

Zrównoważone cele branży tekstylnej. Pomiary kolorów od X-Rite i Pantone

Na targach Itma 2023 X-Rite Incorporated i Pantone zaprezentowali najnowocześniejsze rozwiązania do pomiaru kolorów i wizualizacji 3D, które ułatwiają zrównoważony przepływ pracy w branży tekstylnej. Zademonstrowano, w jaki sposób można sprawnie opracowywać i produkować nowe kolory, wytwarzając jednocześnie niewielką ilość odpadów.

więcej »

Canon usprawnia druk wielkoformatowy. Arizona 1300 GTF i XTF

Canon poszerza wiodącą na świecie serię ploterów płaskich Arizona o serię Arizona 1300 o dwa nowe modele - GTF i XTF. Obie maszyny są wyposażone w wielokrotnie nagradzaną technologię bezstrefowego systemu próżniowego Flow, który ułatwia obsługę nośników. Seria Arizona 1300 obsługuje rosnący segment średnionakładowy, umożliwiając wielkoformatowym drukarniom graficznym i innym dostawcom usług druku zaoferowanie swoim klientom szerokiej gamy aplikacji do zastosowań w handlu detalicznym, oznakowaniu, dekoracji wnętrz, opakowaniach i na rynkach przemysłowych.

więcej »

Premiera na Fespie. Ploter UV Vanguard VK3220T-HS

Firma Vanguard Europe zaprezentowała na targach FESPA Global w Monachium nowy ploter UV flatbed, model VK3220T-HS. Pierwszy publiczny pokaz maszyny odbył się na stoisku Vanguard tuż obok firmy Durst, która jest właścicielem amerykańskiej marki od 2020 roku.

 

więcej »

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama