Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

LFP

Solidbox z Rapidą 164-5+L ALV2

Drukarnia opakowań Solidbox z Wieprza koło Andrychowa zainstalowała w swoim parku maszynowym czwartą maszynę producenta Koenig & Bauer. Tym Razem była to Rapida 164-5+L ALV2.

więcej »

„La Ferita”

Na jednej ze ścian włoskiej galerii sztuki Pallazzo Strozzi powstała nowa instalacja znanego artysty street artu, działającego pod pseudonimem JR. Dzieło „La Ferita” („Rana”) wygląda jak mural i symbolizuje spustoszenie, jakie pandemia koronawirusa wprowadziła do świata kultury.

więcej »

Backlight w stylu eko

Do portfolio prośrodowiskowych rozwiązań oferowanych przez AMS dołączył Eko Backlight. Nowa oferta składa się z energooszczędnego oświetlenia LED i ekologicznego druku materiałów reklamowych i umożliwia jednocześnie zmniejszenie smogu świetlnego poprzez możliwość wyłączania reklam w późnych godzinach nocnych.

więcej »

Zrównoważone alternatywy

Firma Antalis rozpoczyna globalną inicjatywę na rzecz bardziej zrównoważonego rozwoju w branży Visual Communication. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku na alternatywne rozwiązania i materiały nadające się do recyklingu, firma wspiera klientów w wyborze proekologicznych surowców, prezentując nowy system oceny produktów - The Green Star System.

więcej »

Jakość nadruku na wyrobach skórzanych

Oprócz znanego od dawna drukowania na bawełnie i niedawno wprowadzonej możliwości drukowania na ciemnym poliestrze firma Brother postanowiła również umożliwić drukowanie na wyrobach skórzanych.

więcej »

Ultra-szybka Jeti Tauro

Agfa przedstawia najszybszy jak dotąd model maszyny drukującej z serii Jeti Tauro H3300 - UHS LED, skierowanej do produkcji wysokiej klasy ekspozytorów i oznakowania, a także do zadruku opakowań z tektury falistej.

więcej »

Epson do druku żywicznego

Firma API.pl wprowadziła do swojej oferty nowe plotery do druku wielkoformatowego Epson SureColor SC-R5010 i SC-R5010L do druku atramentem żywicznym na bazie wody. Urządzenia przeznaczone są do produkcji szybkoschnących i odpornych na zadrapania i rysy obrazów o wyrazistych kolorach.

więcej »

Billboard w płomieniach

Na jednej z londyńskich ulic pojawił się nowy billboard stacji telewizyjnej BBC, który w pewnym momencie zaczął się „palić”. Pożar ten nie był jednak prawdziwy i miał jedynie zwrócić uwagę na katastrofę klimatyczną, jaka grozi naszej planecie.

więcej »

Decathlon i Ikea ćwiczą razem

W obliczu ograniczeń i kolejnego lockdownu, Decathlon i Ikea zachęcają wspólnie do aktywności fizycznej w czterech ścianach poprzez wzajemną wymianę haseł reklamowych. Wszystko zaczęło się od billboardów na warszawskim Targówku, w pobliżu sąsiadujących ze sobą sklepów.

więcej »

Wyznaj miłość na mieście!

AMS we współpracy z firmą Samsung i Polkomtel przygotował wyjątkową kampanię dla zakochanych. Na cyfrowych nośnikach AMS zlokalizowanych w centrach miast - Digital Citylightach i Digital Cityscreenach - będzie można wyrazić swoje uczucia z okazji Walentynek.

więcej »

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama