Kalendarium

10-12.01.2023 · Viscom, Düsseldorf

31.01-03.02.2023 · ISE, Barcelona

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

LFP

Inwestycja Grupy Bernard. LED Jeti Tauro H3300 UHS od Agfa

Grupa Bernard (TBG), jedna z wiodących firm zajmujących się sprzedażą materiałów wizualnych w Ameryce Północnej zdecydowała o zakupie czterech systemów drukujących LED Jeti Tauro H3300 UHS od firmy Agfa.

więcej »

3-litrowy system atramentowy. Nowa opcja dla Mimaki JFX600-2513

Mimaki zaprezentował nowe rozwiązanie dedykowane dla wielkoformatowej płaskiej atramentowej maszyny drukującej UV Mimaki JFX600-2513. Nowy, 3-litrowy system atramentów został zaprojektowany, aby umożliwić użytkownikom JFX600-2513 maksymalizację wydajności produkcji i poprawę automatyzacji w celu usprawnienia i wydajniejszego drukowania.

 

więcej »

Pinnacle Product Awards. Cztery nagrody dla Canona

W tym roku cztery rozwiązania firmy Canon dla druku wielkoformatowego otrzymały nagrody Pinnacle Product Awards przyznawane przez Printing United Alliance. Grono niezależnych jurorów doceniło ploter rolowy UVgel Colorado 1630, plotery płaskie Arizona 2380 GTF oraz XTF, a także przełomową technologię FLXfinish+.

 

więcej »

Nowe możliwości druku. Uniwersalne oprogramowanie już na rynku

Firma SA International (SAi), wiodący dostawca oprogramowań do druku cyfrowego i sign-making w przemyśle tekstylnym i obróbce CNC, wprowadza oprogramowanie Flexi 22. Flexi 22 to nowa generacja oprogramowania do projektowania i druku RIP, które pozwoli konsumentom pracować z technologiami nadruków na odzieży DTF (Direct to Film) i DTG (Direct to Garment).

więcej »

Folia Poli Flex Turbo. Letnie szaleństwo nadrukowe

Lato kojarzy się ze słońcem, plażą i… szalonymi nadrukami na koszulkach. Do wykonania tych ostatnich może posłużyć folia termotransferowa Poli-Tape Poli Flex Turbo od firmy Integart, jednego z czołowych dystrybutorów produktów z tworzyw sztucznych wykorzystywanych w branży reklamowej i drogowej.

więcej »

Brother GTX600 w firmie Raket. Maszyna doskonała

Firma Raket zajmuje się głównie dekorowaniem odzieży za pomocą drukarek DTG i DTF oraz sublimacją tekstyliów. W uzyskiwaniu wysokiej jakości produktów końcowych pomaga jej maszyna drukująca Brother GTX600 do drukowania bezpośrednio na odzieży, która jest w stanie implementować druk DTG i DTF bez konieczności wprowadzania dodatkowych zmian.

więcej »

swissQprint na Fespie. Bezpośredni druk na szkle

Firma swissQprint zaprezentowała na targach Fespa nowe, kompleksowe rozwiązanie do druku płaskiego UV na szkle. Obejmuje tak zwaną opcję szkła oraz zestaw farb o zoptymalizowanej przyczepności.

więcej »

Zwiększona gama barw

Firma Canon zaprezentowała nowe plotery wielkoformatowe z serii imagePrograf - modele GP-2000 oraz GP-4000. Jak podkreśla producent, są to pierwsze na rynku urządzenia skalibrowane do wykorzystania neonowych i pastelowych kolorów z gamy Pantone.

więcej »

Wielkoformatowe premiery

Firma Fujifilm wprowadziła do swojej oferty hybrydową, wielkoformatową maszynę drukującą Acuity Ultra Hybrid LED oraz rozszerzyła serię maszyn z płaskim stołem Acuity Prime o model Acuity Prime L. Nowe rozwiązania zostały po raz pierwszy zaprezentowane na targach Fespa Global Print Expo 2022.

więcej »

Wszechstronność Kudu

Na targach Fespa Global Print Expo 2022 firma swissQprint zaprezentowała nowy ploter płaski o nazwie Kudu. Według producenta, rozwiązanie to połączenie wysokiej wydajności i pierwszorzędnej jakości wydruków. Maszyna UV LED o wymiarach 3,2×2 metry uzupełnia istniejącą gamę maszyn Nyala, Impala i Oryx.

więcej »

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama