LFP

Globalna dostępność. ReTac Clear PET

Firma Drytac ogłosiła globalną dostępność folii ReTac Clear PET niezawierającej PVC. Początkowo materiał wprowadzony został wyłącznie na rynek w Ameryce Północnej. Obecnie jego dostępność została rozszerzona na Wielką Brytanię i Europę.

więcej »

Ekspansja AluBest. Impuls dla branży tekstylnej

Firma AluBest Polska rozszerzyła swoją ofertę o innowacyjne produkty marki DGI-D.Gen, których została oficjalnym dystrybutorem na polskim rynku.

więcej »

Sico w standardzie GRS. Recykling w branży tekstylnej

Sico Print Solutions, wdrożyło Standard GRS (Global Recycled Standard) dla swoich produktów tekstylnych. Standars GRS określa wymagania względem włókien pochodzących z recyklingu, a jego głównym celem jest zwiększenie wykorzystania materiałów wtórnych w przemyśle tekstylnym.

więcej »

API Foilmakers. Nowy wzornik internetowy

Firma API Foilmakers ma nowy, dostępny online wzornik. Narzędzie ma być wsparciem dla wszystkich podmiotów uczestniczących w procesie wyboru, wdrożenia i bieżącego stosowania różnych materiałów, także w kontekście trudnych aplikacji.

więcej »

Jeden materiał, wiele możliwości. Ekologiczna płyta Dispa

Antalis wspiera swoich klientów w wyborze materiałów przyjaznych środowisku naturalnemu. Firma wprowadziła do swojej oferty trwałą i ekologiczną płytę Dispa.

więcej »

Wysoka wydajność od Roland DG. Ekosolwentowy ploter ER-641

Roland DG dodał 64-calowy ekosolwentowy ploter atramentowy ER-641 do serii produktów DGXpress. Rozwiązanie łączy atrakcyjne ceny z żywą jakością druku i wysoką produktywnością.

więcej »

Innowacje od Roland DG. Nowe plotery VersaSTUDIO

Firma Roland DG dodała dwa produkty do swojej serii VersaSTUDIO. BD-8, debiutujący ploter płaski UV z serii VersaSTUDIO, oraz BY-20 z zaawansowaną technologią atramentu Direct-To-Film (transfer DTF bezpośrednio na folię) firmy Roland DG, obsługujący szerokie spektrum klientów na rynku odzieżowym.

więcej »

Amica w duchu upcyclingu. Drugie życie bannerów

Grupa Amica w ramach działań w dziedzinie zrównoważonego rozwoju zdecydowała się na upcycling bannerów reklamowych, które zamiast trafić do utylizacji, zostały przerobione na funkcjonalne torby typu nerka. To pierwsza tego typu inicjatywa producenta sprzętu AGD i jak podkreślają przedstawiciele organizacji z pewnością nie ostatnia.

więcej »

Współpraca Ricoh i Flora Digital. Okno na nowe możliwości

Ricoh Europe sformalizowało swoje relacje z Flora Digital, czołowym producentem płaskich i wielkoformatowych atramentowych maszyn drukujących. Firmy podpisały strategiczną umowę partnerską na region EMEA. Koncentruje się ona na rozszerzaniu i dywersyfikacji portfolio produktów Ricoh Europe o wysoce responsywne i efektywne rozwiązania wielkoformatowe dla branży graficznej, dekoracji wnętrz i rynków przemysłowych.

więcej »

Obsługa jednym palcem. Tip Switch Vacuum opatentowany

Unikalny system Tip Switch Vacuum firmy swissQprint otrzymał patent. Oszczędzający energię i czas system jest łatwy i intuicyjny w obsłudze, zapewniając szybką regulację podciśnienia używanego do mocowania nośnika do stołu drukarskiego. Dzięki Tip Switch Vacuum, operatorzy zaledwie jednym palcem mogą precyzyjnie podzielić stół drukujący na segmenty.

 

więcej »

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama