Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Canon usprawnia druk wielkoformatowy. Arizona 1300 GTF i XTF

© Canon

Canon poszerza wiodącą na świecie serię ploterów płaskich Arizona o serię Arizona 1300 o dwa nowe modele - GTF i XTF. Obie maszyny są wyposażone w wielokrotnie nagradzaną technologię bezstrefowego systemu próżniowego Flow, który ułatwia obsługę nośników. Seria Arizona 1300 obsługuje rosnący segment średnionakładowy, umożliwiając wielkoformatowym drukarniom graficznym i innym dostawcom usług druku zaoferowanie swoim klientom szerokiej gamy aplikacji do zastosowań w handlu detalicznym, oznakowaniu, dekoracji wnętrz, opakowaniach i na rynkach przemysłowych.

 

Dwa nowe modele, zaprojektowane z myślą o wydajności, zapewniają wszechstronny, dokładny i wysoce wydajny druk wielu formatów płyt i druk dwustronny. Dzięki zmiennej prędkości druku do 52,8 m²/h, seria Arizona 1300 z technologią Flow pozwala użytkownikom uzyskiwać ostre, wysokiej jakości wydruki. Klienci skorzystają z przyciągających wzrok wydruków na sztywnych lub elastycznych nośnikach o dowolnym rozmiarze do 1,25 x 2,5 metra w modelu Arizona GTF lub 2,5 x 3,08 metra w modelu Arizona XTF. Dzięki technologii Flow zmiana nośnika i rozmiaru płyty jest znacznie szybsza, co czyni ten ploter idealnym rozwiązaniem do drukowania wielu krótkich serii w ciągu dnia. Dzięki temu użytkownicy mogą otrzymywać wydruki w jakości komercyjnej, zarazem zachowując wyższy poziom produktywności. W urządzeniach nie ma stref próżniowych, dlatego nie wymagają one tak dużego maskowania i taśmowania, co redukuje wysiłek, czas i koszty. Dodatkowo, cykl życia produktów z serii płaskich ploterów Arizona, od projektu i produkcji po użytkowanie, ponowne użycie i recykling, został opracowany z myślą o zrównoważonym rozwoju.


Wysoka automatyzacja

Ploter Arizona został zaprojektowany z myślą o minimalizacji konieczności konserwacji. Modele zawierają usprawnienia z zakresu automatyzacji, które zapewniają użytkownikom możliwości wspierania przemysłowych standardów produktywności. Dostępne są również funkcjonalności poprawiające czas pracy bez przestojów, co jest niezbędne we współczesnych firmach poligraficznych. To m.in. zaktualizowany, niewymagający manualnego wsparcia system konserwacji głowicy drukującej, który selektywnie przywraca działanie dysz w ciągu kilku sekund, a także zaktualizowany interfejs użytkownika z zaawansowanymi kontrolkami układu obrazu. Nowe możliwości regulacji przed rozpoczęciem procesu druku, które można wprowadzić nawet w ostatniej chwili, obejmują przycinanie, elastyczność wielu punktów odniesienia oraz wizualizację i modyfikację sekwencji warstw druku. Te elementy sterujące pozwalają również operatorom na dokonywanie wyborów podłoża w ostatniej chwili, co umożliwia szybkie reagowanie na zmiany w dostępności materiałów płytowych, pomagając wykorzystać dostępne resztki surowców i zmniejszyć ilość odpadów. W efekcie użytkownicy mogą liczyć na większą elastyczność, oszczędność czasu i efektywność kosztową. Seria Arizona 1300 z technologią Flow zawiera również zaawansowany interfejs operatora (API), dostarczający cennych danych o zużyciu atramentu i czasie produkcji, na przykład do dalszego przetwarzania w programach księgowych.


Wyjątkowa jakość druku

W serii Arizona 1300 z technologią FLOW pojawiają się nowe tryby drukowania. Należą do nich Quality-Smooth, Production-Plus i Quality-Plus (dostępne dla konfiguracji 8-kanałowych), które zapewniają wyjątkową jakość druku, wydruk po wydruku. Dodatkowe tryby "Plus" pozwalają również użytkownikom uzyskać szerszą gamę kolorów, aby tworzyć przyciągające wzrok wydruki z atramentami w kolorach jasnego cyjanu, jasnej Magenty czy białym. Wszystko dostępne jest w trybach drukowania o wyższej jakości, która pozwala uzyskać wyjątkową jakość zdjęć oraz druku artystycznego.

Nowe modele Arizona 1300 GTF i XTF dysponują wielokrotnie nagradzaną technologię druku VariaDot trzeciej generacji, która zapewnia fotorealistyczne odwzorowanie obrazu i jeszcze bardziej zaawansowane wykorzystanie wielu rozmiarów kropli atramentu w różnych kolorach. Dzięki temu użytkownicy mogą liczyć na największy wybór w zakresie jakości i szybkości. Dostawcy usług druku mogą teraz zaoferować wysoką jakość na szerokiej gamie sztywnych i elastycznych nośników, a także podłoży o nieregularnych kształtach. Wszystko w prostszy i wydajniejszy sposób.
Seria Arizona 1300 z technologią Flow jest już dostępne w sprzedaży.
 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama