Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

To ważne, w czym chodzisz

Marka odzieżowa Adidas postanowiła zwrócić uwagę na problem nadprodukcji odpadów z tworzyw sztucznych. Wraz ze swoją nową, proekologiczną kolekcją Clean Classic, firma zainstalowała w jednym ze swoich sklepów w Warszawie nietypową instalację na witrynach. Wejście oraz sklepowe okna zostały zasypane stertą śmieci z tworzyw sztucznych aż po sam sufit, uniemożliwiając klientom wejście do sklepu. Na jednej z witryn zobaczyć można było komunikat całej akcji: „Każdej sekundy na świecie produkuje się 11 ton plastiku. To ważne, skąd pochodzi to, w czym chodzisz.”.

Nowa kolekcja ubrań od adidas została zaprojektowana tak, by wyeliminować odpady z  tworzyw sztucznych. Buty posiadają cholewkę wykonaną w 70 procentach z materiałów pochodzących z recyklingu, sznurówki z papieru pochodzącego z recyklingu, natomiast podeszwa powstała z odnawialnej gumy.

Podczas proekologicznej akcji marki, podczas której zasłonięte zostały drzwi, przez jeden dzień niemożliwe było dokonanie zakupów w sklepie.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama