Zrównoważone alternatywy

© Antalis

Firma Antalis rozpoczyna globalną inicjatywę na rzecz bardziej zrównoważonego rozwoju w branży Visual Communication. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku na alternatywne rozwiązania i materiały nadające się do recyklingu, firma wspiera klientów w wyborze proekologicznych surowców, prezentując nowy system oceny produktów - The Green Star System. Nowy system dla materiałów do komunikacji wizualnej uwzględnia takie czynniki, jak rodzaj zastosowanego surowca oraz możliwość ponownego przetworzenia produktu po zakończeniu okresu użytkowania, przyznając mu ocenę w skali od zera do pięciu gwiazdek.

System ten pozwoli klientom firmy odnaleźć się w ofercie i dokonać właściwego wyboru materiałów, dzięki ich oznaczeniu. Green Star System opisuje oferowane produkty pod kątem ich zaawansowania w programie zrównoważonego rozwoju, dając w ten sposób nowy wymiar w wyborze produktów do realizacji zleceń. Z pomocą Green Star System producent dąży do tego, aby do 2030 roku 75 procent oferowanych produktów posiadało co najmniej trzy gwiazdki. Antalis zagwarantuje ponadto, że wszystkie odpowiedzialne środowiskowo produkty (z oceną od 3 do 5 gwiazdek) będą dostępne w 28 krajach, w których firma jest obecna z ofertą produktów do komunikacji wizualnej, zapewniając tym samym zrównoważone rozwiązania alternatywne dla tworzyw sztucznych.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama