Ekologiczne płatności

Mastercard rozpoczął swoją nową inicjatywę wydawania kart płatniczych wykonanych z materiałów nieszkodliwych dla środowiska. W tym celu, firma opracowała katalog materiałów zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju,  które umożliwią ekologiczną produkcję kart. Wykorzystane materiały są pochodzenia roślinnego, można je poddać procesowi recyklingu, nie zawierają chloru i ulegają biodegradacji. W gronie wydawców znajduje się 12 rynków na całym świecie, w tym np. Credit Agricole czy Santander. Akcja jest kolejnym krokiem w Partnerstwie na rzecz bardziej ekologicznych płatności (Greener Payments Partnership), utworzony przez Mastercard i producentów Gemalto, Giesecke+Devrient i IDEMIA.

 

  

Mastercard przyznaje bez ogródek – mamy problem z tworzywami sztucznymi. Dlatego też prezentuje nowe rozwiązanie w postaci kart płatniczych ze zrównoważonych materiałów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama