Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Polska w Sony Research Award

© Sony

Firma Sony rozpoczęła przyjmowanie zgłoszeń do szóstej edycji programu nagród badawczych „Sony Research Awards”. Program zapewnia finansowanie badań nad rozwojowymi i innowacyjnymi technologiami we współpracy z grupami badawczymi firmy Sony. Zgłoszenia mogą nadsyłać uniwersytety z USA, Kanady, Indii oraz 17 krajów europejskich, w tym od 2021 roku również z Polski.

W ramach programu przyznawane są dwie nagrody: Faculty Innovation Award i Focused Research Award. Obie koordynowane są przez centrum badawczo-rozwojowe Sony i mogą mieścić się w trzech kategoriach tematycznych: „Technologia informacyjna”, „Urządzenia i materiały” oraz „Nauki przyrodnicze”. Nagrody te stwarzają naukowcom nowe możliwości w zakresie przeprowadzania nowatorskich badań mających na celu wprowadzanie w życie przełomowych technologii.

W ramach nagrody Faculty Innovation Award kierownicy projektów otrzymują kwotę do 100 tysięcy dolarów na okres jednego roku (z możliwością przedłużenia) na projekty, które w szerokim zakresie wpisują się w bieżące zainteresowania badawcze firmy Sony. Nagroda Focused Research Award zapewnia wsparcie w wysokości do 150 tysięcy dolarów na jeden rok (z możliwością przedłużenia) na prowadzenie badań bardziej skoncentrowanych na obszarach bezpośredniego zainteresowania firmy Sony. Wydziały akademickie mogą prowadzić nowe badania lub rozwijać i kontynuować już prowadzone dzięki ścisłej współpracy z wewnętrznym zespołem badawczym firmy. Termin składania wniosków upływa 15 września 2021 roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama