Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

“Siła Kobiet” jest wszędzie

Protesty organizowane przez Strajk Kobiet w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji przetaczają się przez Polskę już od ponad miesiąca. Mimo to organizatorki i biorące w nich udział kobiety ani myślą o zaprzestaniu działań wyrażających sprzeciw z decyzjami podjętymi przez polski rząd, o czym świadczą kolejne akcje i kampanie społeczne.

Dużym echem odbiła się najnowsza, grudniowa okładka magazynu Vogue Polska, na której modelka i aktywistka Anja Rubik składa hołd kobietom walczącym o swoje prawa. Głównym hasłem towarzyszącym sesji było „Siła Kobiet”, które dominuje również podczas organizowanych protestów.

„Chciałam, aby sesja oddała nasz bunt i naszą siłę. W głównej roli osadziłam kobietę jak ze zdjęć Helmuta Newtona. Na fotografii jestem naga. W systemach patriarchalnych ciało kobiety jest seksualizowane, jest czymś złym i nieprzyzwoitym. Nagość stała się więc symbolem kobiecej rewolucji” - komentuje Anja Rubik, będąca jednocześnie autorką sesji.

 

 

 

 

 

 

Polski Strajk Kobiet nie kończy się jednak wraz z granicami kraju. Aktywiści dbają o to, by sprawa została rozgłośniona na całym świecie, wyświetlając logo Strajku Kobiet i organizując protesty w wielu innych miejscach globu. Jedna z takich akcji miała miejsce w Londynie, gdzie logo zostało wyświetlone m.in. pod polską ambasadą, na brytyjskim parlamencie, Big Benie, pod muzeum Tate Modern, czy przy London Eye.

„Chcielibyśmy w ten sposób dać trochę nadziei ludziom, którzy są w podobnej sytuacji - z jakiegoś powodu nie mogą być na ulicach, ale widzą, co się dzieje, i czują się bezsilni. Nasza wojna wciąż trwa - cały czas walczymy o swoje prawa i będziemy o nie walczyć - i w końcu ją wygramy.

Planujemy spotykać się dalej, dopóki w Polsce jest tak, jak jest, no i dopóki będzie to możliwe tutaj w świetle obecnych zaleceń - gdy zdejmą lockdown, wrócimy pewnie do protestów na ulicach” - podkreśliła Agnieszka Strzałka, członkini partii Razem i jedna z autorek akcji.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama