Artystyczne ubogacanie rzeczywistości. Celebrując zwycięstwo

© Drytac

Profesjonalny dostawca druku Lea Marc wykorzystał folie marki Drytac do wyprodukowania dla lokalnego uniwersytetu serii przyciągających oko murali. Kanadyjska firma od ponad 17 lat współpracuje z lokalną uczelnią nad szeroką gamą projektów. Najnowszy z nich to grafika ścienna wyprodukowana do dekoracji powierzchni wewnątrz uniwersytetu, która miała uczcić sukcesy drużyn sportowych Winnipeg Wesmen.

Uniwersytet chciał stworzyć obrazy, które zakryłyby ściany z cegły i betonu, a tym samym podniosły walory wizualne uczęszczanego korytarza. Wyzwaniem w tym projekcie było uwzględnienie różnych powierzchni, na które będą nakładane murale. Do grafiki na ceglanych ścianach Lea Marc wybrała folie Drytac Polar Grip, a do fototapet umieszczonych na betonowych ścianach posłużyły ReTac Smooth 150. Grafiki zostały przygotowane we współpracy z działem marketingu uniwersytetu i wydrukowane przy użyciu maszyny drukującej HP Latex 360. Następnie naniesiono je na ściany, pokrywając wcześniej matowe i gładkie powierzchnie przyciągającymi wzrok obrazami gwiazd sportu uniwersyteckiego w akcji.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama