Topowe plotery

Data publikacji: kwiecień 2015

Liczba oferowanych na rynku ploterów do druku UV stale rośnie. Klienci i producenci dostrzegają ogromny potencjał drzemiący w tej technologii druku. Jednym z najciekawszych debiutów ostatnich lat na polskim rynku wielkoformatowych drukarek UV jest marka Handtop. Atrakcyjność tych urządzeń potwierdzają wyniki sprzedaży.

 

 

Już ponad 400 maszyn tego producenta trafiło do klientów w Stanach Zjednoczonych i E uropie Zachodniej. Również w Polsce pracuje12 urządzeń, a większość instalacji miała miejsce na przestrzeni ostatniego roku. Decyzje inwestycyjne polskich klientów były poprzedzone trudnymi testami porównawczymi wielu ploterów UV dostępnych na naszym rynku. Dlaczego spora grupa inwestorów wybrała plotery Handtop na „konie pociągowe” swoich drukarń? Kluczowe okazały się bardzo wysoka jakość druku przy zachowaniu wydajności nierzadko przekraczającej osiąganą na maszynach konkurencyjnych. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu montowanych w dwóch rzędach, przemysłowych głowic o wysokiej częstotliwości roboczej, wykorzystujących technologię Grayscale. Dodatkowo w przypadku marki Handtop najnowszym technologiom i wysokiej jakości wykonaniu towarzyszy atrakcyjna cena urządzeń.

 

Podwójnie, do potrzeb

 

Rodzina Handtop składa się z dwóch linii, w ramach których występują po trzy wielkości i wiele możliwości konfiguracji głowic. Pozwala to precyzyjnie dobrać maszynę do potrzeb i możliwości każdego użytkownika. Wersje ze stołem płaskim dostępne są w rozmiarach druku 160x100, 250x122 i 310x160 cm. Wersje hybrydowe (z transporterem pasowym) umożliwiają druk z roli na rolę o szerokościach odpowiednio 160, 250 i 320 cm jak również zadruk materiałów płaskich do formatu 320 x 205cm (dla modelu HT 3200).

 

Komfort obs ługi

 

Do wyboru użytkownika pozostają: konfiguracja kolorów od CM YK po CM YKcmWV (z atramentem białym i lakierem), oprogramowanie RIP – do wyboru: Caldera, Onyx, Seeget, utrwalanie konwencjonalnymi lampami rtęciowymi lub UV LED oraz listwy jonizujące eliminujące ładunki elektrostatyczne z materiału. Obsługa ploterów jest prosta nawet dla osób zaczynających przygodę z drukiem UV. Opanowanie czynności serwisowych niezbędnych do utrzymania maszyny w dobrym stanie technicznym jest łatwe. Polski dystrybutor maszyn API.PL  zapewnia doradztwo, kompleksowe wdrożenie oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny ze stałym, szybkim dostępem do części zamiennych.

 

Dlaczego warto wybrać druk UV:
- atrament UV charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością do szerokiej gamy podłoży (szkło, MD F, polipropylen, pleksi, PCV, papier), umożliwiając wiele kreatywnych, wysokomarżowych zastosowań
- druk z atramentem białym otwiera nowe możliwości i efekty w dekorowaniu mediów przezroczystych i kolorowych
- wydruki są gotowe do zastosowania bezpośrednio po zdjęciu z maszyny, nie wymagają laminowania ani dosuszania
- prace wymagające dużych nafarbień (np. do podświetleń) mogą, dzięki błyskawicznemu utrwalaniu, być drukowane ze zdecydowanie większą prędkością niż atramentami solwentowymi lub pigmentowymi
- media sztywne można drukować bezpośrednio, osiągając wyższą jakość, trwałość i wydajność niż w przypadku oklejania foliami drukowanymi solwentem.

 

API.PL zaprasza zainteresowanych na testy
ploterów Handtop do drukarni pokazowej
w Aleksandrowie Łódzkim.
www.api.pl

 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama