Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Nietypowe zlecenie. Niezawodność Drytac Polar Cast

W ramach jednego z ostatnich projektów firma Minuteman Press Bath będąca częścią obchodzącej w tym roku 25-lecie sieci drukarń zróżnicowanych usług poligraficznych Minuteman Press, została zaangażowana do  oklejenia firmowego pojazdu Bath Painters & Decorators. Firma Minuteman Press Bath wcześniej oklejała samochody dostawcze Ford Ranger i Ford Transit dla firmy dekoratorskiej, ale charakter ostatniego zlecenia oznaczał, że było to znacznie więcej niż standardowe zlecenie oklejania pojazdów.

 

Życzeniem klienta było, aby samochód był oklejony logo marki i danymi kontaktowymi. Nietypowość tego zlecenia tkwi w marce samochodu, ponieważ zlecony do oklejenia samochód to zaledwie jeden z sześciu modeli Citroen Ami w całej Wielkiej Brytanii. Chcąc sprostać zadaniu oklejenia nieznanego samochodu o nietypowym kształcie Minuteman Press Bath poszukiwał materiału, który zapewniłby wysokiej jakości wykończenie z pierwszorzędną i niezawodną przyczepnością. Wybór padł na Polar Cast z pasującą folią laminowaną Cast Gloss od Drytec.

Po wydrukowaniu projektu na winylu za pomocą HP Latex 700W zespół Minuteman Press Bath był w stanie z łatwością nałożyć folię, uzyskując efekt na całej powierzchni samochodu. Praca odniosła taki sukces, że pojazd o nowym wyglądzie przyciągnął już uwagę wielu ludzi w historycznym mieście.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama