Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Porada od PIPT

Polska Izba Przemysłu Targowego (PIPT) opracowała i opublikowała informację w formie porady w sprawie oszustw dotyczących wysyłki ofert wpisów do katalogów targowych. Od wielu lat PIPT wraz z UFI (Światowym Stowarzyszeniem Przemysłu Targowego) i AUMA (Stowarzyszenie Niemieckiego Przemysłu Targowego) odnotowują skargi od organizatorów targów i ich wystawców odnośnie oszustw polegających na oferowaniu wpisów do katalogów targowych od nieuczciwych i niewiarygodnych wydawców. Firmy te, takie jak International Fairs Directory czy Expoguide, ponownie rozpoczęły swoją aktywność przed samym otwarciem targów po epidemii. Fałszywi wydawcy oferują organizatorom i wystawcom wpisy do elektronicznych, nieoficjalnych katalogów w okresie przygotowań do targów, które kryją w sobie ukryte informacje zapisane małą, słabo widoczną czcionką, a których treść może skutkować nałożeniem na firmę wystawcy długoterminowych zobowiązań finansowych. Działania te to nie tylko straty finansowe dla organizatorów, ale również podważenie wiarygodności i reputacji całego przemysłu targowego. Dlatego też, przy wykorzystaniu dokumentacji kilkuset przypadków oszustw zebranej przez organizację AUMA, informacja od PIPT ma uświadomić wystawców o możliwym zagrożeniu zostania ofiarą takiego oszustwa, jak również pomóc tym, którzy zetknęli się z taką sytuacją. Organizacja podpowiada, jak rozpoznać niewiarygodne efekty, co zrobić w przypadku otrzymania takiej oferty lub jak postępować w przypadku zapłacenia za niewiarygodny wpis.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama