InteractiveStock - Bank zdjęć inny niż wszystkie

Data publikacji: październik 2016

 

Czy na skostniałym rynku wirtualnych banków z grafiką można jeszcze wynaleźć proch? Okazuje się że jak najbardziej. Działający pod adresem interactivestock.pl portal funkcjonuje nie tylko jako innowacyjny bank zdjęć, oferując także niezwykłe możliwości w stosunku do konkurencyjnych serwisów. Z Marcinem Świgoniem z InteractiveStock rozmawia Michał Sobolewski.

 

Visual Communication: Jak narodziła się idea założenia banku zdjęć stockowych?

Marcin Świgoń: Pomysł przyszedł nam do głowy już kilka lat temu, podczas prowadzenia agencji graficznej. Znaczną część pracy naszego zespołu zajmowało znalezienie odpowiednich zdjęć, a następnie wycinanie poszczególnych elementów i montowanie ich w całość. Już wtedy uważaliśmy, że to duża strata czasu, dlatego powstała koncepcja lub raczej marzenie stworzenia własnego narzędzia, które wycinałoby elementy ze zdjęć, wstawiało je do projektu i wykonywało obróbkę graficzną aby montaż wyglądał realistycznie. Rozpoczęliśmy własne badania, a także zwróciliśmy się do Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, który chętnie wsparł nas swoją ekspercką wiedzą w temacie przetwarzania obrazów. Gdy znaleźliśmy jeszcze chętną do współpracy firmę posiadającą profesjonalne studio zdjęciowe, wiedzieliśmy, że nie możemy tej okazji zmarnować. Chcieliśmy zrobić coś wyjątkowego i nowatorskiego, być stockiem innym niż wszystkie. Tak w skrócie rozpoczęła się przygoda o nazwie InteractiveStock.

 

VC: Kto jest docelowym odbiorcą materiałów oferowanych przez InteractiveStock?

MŚ: Nasz Stock kierowany jest przede wszystkim do firm - tych tworzących design i przez to potrzebujących dobrych zdjęć oraz grafik, jak również firm chcących wzbogacić i urozmaicić publikowaną przez siebie treść np. w artykułach w prasie, na stronach www, firmowym blogu czy na Facebooku. Wysokie zapotrzebowanie na grafikę i design wynika z tego, że dzisiejsze media, w tym Internet są przeładowane treścią i aby skutecznie w nich zaistnieć trzeba przyciągać uwagę. Coraz więcej przedsiębiorców jest świadomych potęgi przekazu poprzez treść graficzną, która nie tylko wyróżnia i ożywia artykuły ale również w ułamku sekundy i mimowolnie „koduje” określoną treść w umysłach czytelnika. Dlatego treść dookoła nas zauważalnie staje się coraz bardziej „kolorowa” i sięgają po nią coraz to nowi przedsiębiorcy.

 

VC: Jakie są główne atrybuty Waszego portalu?

MŚ: Nasz Stock skupia się na dostarczaniu zdjęć specjalnie dobieranych i wykonywanych na cele montaży. Zdjęcia ludzi, zwierząt czy przedmiotów są pozbawione tła, wycinane z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów oraz naturalnego cienia oraz poddane obróbce kolorów oraz innych istotnych parametrów. Dzięki wysokiej jakości ma to ma istotne znaczenie na późniejszym etapie montażu, pozwalając znacznie zaoszczędzić czas. Ponadto zdjęcia modeli wykonywane są w różnorodnych pozach, z rozmaitą gestykulacją i emocjami, co pozwala na konstruowanie montaży praktycznie dowolnych sytuacji. Wszystkie nasze zdjęcia wykonywane są w wysokiej rozdzielczości, najwyższej klasy sprzętem, przez profesjonalistów pracujących w studyjnych warunkach, dlatego idealnie nadają się również do wydruków wielkoformatowych. Warto też wspomnieć, że wiele z dostępnych w serwisie obrazów to „interaktywne zdjęcia”, z którymi użytkownik może zrobić niemal wszystko, a następnie pobrać je na komputer np. w formie wielowarstwowego pliku PSD.

 

VC: Co wyróżnia rozwiązania InteractiveStock od innych obecnych na rynku?

MŚ: Nasz Stock stanowi innowację na rynku, co zawdzięcza w dużej mierze wbudowanemu edytorowi zdjęć on-line dostępnego z poziomu przeglądarki internetowej. Edytor ten można porównać do programu graficznego pozwalającego m.in. pracować na warstwach, przemieszczać elementy zdjęcia ruchami myszy, lub podmieniać je na inne, a także używać efektów graficznych takich jak gotowe zestawy filtrów, wstawiając napisy w wielu czcionkach i kolorach. Stock nie jest aplikacją otwartą dla fotografów, co gwarantuje unikalność i niepowtarzalność zdjęć, niedostępnych na innych portalach tego typu. Wszystkie zdjęcia wykonywane były przez nas, lub pochodzą od partnerów posiadających własne profesjonalne studia fotograficzne.

 

VC: Czy użytkownik ma możliwość synchronizacji banku zdjęć InteractiveStock z własnymi rozwiązaniami systemowymi, np. w drukarni ?

MŚ: Jak najbardziej. Udostępniamy bardzo proste w podłączeniu API, za pośrednictwem którego dajemy możliwość m.in. przeszukiwania bazy zdjęć, oraz pobierania/wyświetlania zdjęcia w kilku zdefiniowanych rozmiarach. Dysponujemy bardzo korzystną ofertą zarówno dla klientów potrzebujących setek czy tysięcy gigabajtów danych, jak i klientów, których potrzeby nie przekroczą paru gigabajtów. Również chętnie podejmujemy dyskusje z firmami i wypracowujemy modele współpracy dopasowane do ich biznesu i możliwości, a także zawsze wspieramy klientów w integracji ich systemów z naszym API.

 

VC: Czy plany InteractiveStock obejmują także ekspansję międzynarodową? W jaki sposób zamierzacie podbić rynek zdjęć stockowych?

MŚ: Chcemy być nadal wyjątkowi i inni niż pozostałe stocki, a także wciąż inwestować, sukcesywnie powiększając bazę zdjęć i grafik. Planujemy rozwijać nasz Stock i technologię „interaktywnego zdjęcia” poprzez współpracę z uczelniami i specjalistami z naszego kraju. Liczymy również na pozytywne rekomendacje od naszych obecnych i przyszłych użytkowników.

 

InteractiveStock w pigułce

InteractiveStock oferuje zdjęcia w rozdzielczości aż do 7.500 px, z panoramami w jeszcze większej rozdzielczości 65.000 px. W serwisie znaleźć można zdjęcia osób, zwierząt i pupili, przedmiotów i obiektów codziennego użytku, obiektów półprzezroczystych, gotowania i potraw a także obrazy w trybie makro z idealnym odwzorowaniem każdego detalu, fotografie z przeznaczeniem na blogi oraz tła do rozmaitych montaży. Oprócz olbrzymiej liczby wysokiej jakości zdjęć, serwis dysponuje również ikonami do wykorzystania przy projektach oraz grafikami wektorowymi, dostępnymi do pobrania w oryginalnych formatach .AI oraz .SVG, lub w formie plików rastrowych .JPG oraz .PNG. Dla wygody i oszczędności czasu dostępne są także specjalne pluginy do najpopularniejszych systemów CMS, czyli Joomla! oraz WordPress.

 

https://interactivestock.pl/

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama