Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Zdrowia przede wszystkim!

Na ścianie szpitala w Gdyni zainstalowano wyjątkowy neon, niosący prosty przekaz „Zdrowia przede wszystkim”. Instalacja powstała z inicjatywy stowarzyszenia Traffic Design i jest symbolem Święta Niepodległości, którego obchody miały miejsce 11 listopada. W tym roku wyjątkowo nie mogły odbyć się one w tradycyjnej formie corocznego pochodu czy miejskiego biegu, dlatego gdyński Wydział Kultury zwrócił się do stowarzyszenia z propozycją stworzenia neonu. Instalacja liczy 13 metrów wysokości i pozostanie stałym elementem miasta.

„W trudnym czasie walki z pandemią, odwoływania integrujących społeczność imprez, postanowiliśmy skoncentrować się na temacie zdrowia, którego Gdynia życzy swoim mieszkańcom i wszystkim Polakom” - tłumaczy stowarzyszenie Traffic Design. „Życzenia, które dotychczas były traktowane dosyć uniwersalnie i lekko, w aktualnej sytuacji nabrały nowego znaczenia. Myślę, że są najważniejszymi życzeniami dla wszystkich, niezależnie od wieku, statusu czy poglądów. Tym bardziej sens ma ten napis akurat na ścianie szpitala” - dodaje Michał Lech, członek stowarzyszenia.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama