Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Nieograniczone efekty wizualne

© Panasonic

Firma Panasonic wprowadziła na rynek rozwiązanie do mapowania projekcyjnego w czasie rzeczywistym, które daje znacznie szersze spektrum możliwości kreatywnych dzięki sprawnemu połączeniu rzeczywistości ze światem cyfrowym. Zestaw do śledzenia w czasie rzeczywistym (ET-SWR10) połączony z projektorem Panasonic PT-RQ35K umożliwia projekcję obrazów w czasie rzeczywistym i zapewnia niezwykłą precyzję, nawet w przypadku szybko poruszających się obiektów. W połączeniu z emiterem podczerwieni, kamerą, markerem i serwerem materiałów projektor tworzy system mapowania projekcyjnego w czasie rzeczywistym, który się sprawdzi w zastosowaniu przez firmy produkcyjne, a także w parkach rozrywki, muzeach, sektorze rozrywki na żywo i podczas wydarzeń e-sportowych.

Dzięki zestawowi projektor laserowy PT-RQ35K, który charakteryzuje 3-chipowy procesor DLP o jasności 30,500 lumenów obsługujący i generujący sygnał HD o częstotliwości 240 Hz, dostarcza wysokiej jakości obraz i umożliwia śledzenie w czasie rzeczywistym, przesyłając dokładną lokalizację poruszających się obiektów. Przeniesienie oprogramowania do serwera umożliwia łatwe przypisanie obrazów do poruszającego się obiektu czy wykonawcy za pośrednictwem połączenia kablowego między projektorem a serwerem z materiałami (HDMI/Display Port).

„Technologia sprawia, że nawet na poruszających się obiektach, takich jak choćby piłki do koszykówki, wyraźnie widać logo, a każdemu ruchowi artysty na scenie towarzyszą zapierające dech w piersi efekty wizualne. To rozwiązanie świetnie się sprawdzi zarówno w obiektach rozrywkowych chcących przyciągnąć tłumy, jak i firmach produkcyjnych, które pracują nad innowacyjnymi kampaniami reklamowymi z użyciem transmisji video” - dodaje Hartmut Kulessa, European Marketing Manager w Panasonic Business.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama