Efektywne planowanie podróży

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu razem z firmą AMS wprowadził System Informacji Pasażerskiej. Digitalowe ekrany na poznańskich wiatach przystankowych umożliwiają pasażerom śledzenie położenia wszystkich autobusów i tramwajów w czasie rzeczywistym. Aby zobaczyć aktualną lokalizację pojazdów, wystarczy nacisnąć przycisk „zobacz więcej”. Pozwoli to podróżującym na efektywne planowanie swojego planu podróży.

Takie rozwiązanie zostało wcześniej wprowadzone w Krakowie i zostało bardzo dobrze przyjęte przez mieszkańców miasta. System otrzymał także nagrody w dwóch konkursach branżowych Innovation 2020 i Dobry Wzór 2020.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama