Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Artystyczne eko-lotto

© Tytus Brzozowski

Na warszawskiej Pradze powstał nowy mural, którego trudno nie zauważyć. Malowidło mierzy 60 metrów wysokości i znajduje się na ścianie budynku przy skrzyżowaniu ulic Targowej i Kijowskiej. Mural został zaprojektowany przez znanego polskiego muralistę i ilustratora Tytusa Brzozowskiego i powstał we współpracy z Totalizatorem Sportowym, który w tym roku świętuje swoje 65-lecie. Co więcej, do jego namalowania wykorzystane zostały farby antysmogowe, które rozkładają tlenki azotu. Podobnie jak w innych pracach, autor podreśla cechy charakterystyczne miejsca, w którym znajduje się mural, tworząc „esencję” warszawskiej Pragi. Dlatego oprócz żółtych kulek nawiązujących do kultowego losowania Totalizatora Sportowego, na muralu znajdziemy charakterystyczny gmach Liceum Władysława IV, praskie świątynie czy Stadion Narodowy - każdy z tych budynków został otoczony grupkami ludzi.

„Tak jak we wszystkich moich pracach również tu znajdziemy mnóstwo ludzi. Uwielbiam miasta gwarne, żywe i pełne miejskich aktywności. Tu między żółtymi kulami oprócz mieszkańców Pragi znajdziemy również przedstawicieli sportu i kultury reprezentujących dziedziny wspierane przez Totalizator Sportowy. Jest tu koszykarz, wioślarz, narciarz, piłkarz z charakterystycznym numerem, badmintonista, pianista, gitarzysta, muzycy grający na trąbce i saksofonie” - podkreśla Tytus Brzozowski.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama