Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Do zobaczenia w roku 2021

Organizatorzy Golden Drum Festiwal, festiwalu nagradzającego kreatywne pomysły w tworzeniu efektownych kampanii reklamowych, odwołują tegoroczną edycję dorocznego wręczenia nagród. Kolejna edycja festiwalu odbędzie się w 2021 roku, w dniach od 13 do 15 października na Riwierze Słoweńskiej. Decyzja ta została podjęta ze względu na niepewność, jaką powodują wiszące w powietrzu restrykcje i możliwość ponownego zablokowania organizacji imprez masowych.

„Festiwal pokonał przez lata wiele wyzwań, dużych i małych, ale żadne z nie równało się temu, przed czym stoimy dzisiaj. Zostaliśmy zaślepieni przez pandemię, która ma ogromny wpływ na nasze życie, ale ten czas daje również cenną szansę, by na nowo zdefiniować naszą branżę. Być może nadszedł czas, aby zmienić nasze perspektywy i odkryć na nowo podstawowe wartości, które w jakiś sposób utraciliśmy po drodze. Czasy zmian zasadniczo pokazują, że wszystko kręci się wokół ludzi. Bez nich nie ma kampanii ani nagród.”- skomentowała Mojca Briščik, przewodnicząca festiwalu.

Do tej pory festiwal zgromadził około 32 000 profesjonalistów z 40 krajów na całym świecie. Ponad 44 000 zgłoszeń zostało zgłoszonych do konkursu Golden Drum, aby rywalizować o prestiżowe nagrody Golden Drum Awards. To pierwszy odwołany festiwal od czasu jego powstania. Jednocześnie organizatorzy wydłużyli termin kwalifikacji tegorocznego festiwalu do dwóch lat.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama