Ożywione arcydzieła

© Źródło: Screen Network, https://www.youtube.com/watch?v=AoSn9msqJCY

Agencja Screen Network uruchomiła na swojej ogólnopolskiej sieci ekranów Digital OOH kampanię „Poruszamy sztukę”, w ramach której emitowane są przyciągające uwagę arcydzieła malarstwa ożywione za pomocą algorytmów sztucznej inteligencji.

Projekt podzielony jest na tygodniowe fazy, w ramach których na ekranach wyświetlane będą obrazy pochodzące z różnych epok i nurtów (m.in. „Dama z gronostajem”, „Dziewczyna z Perłą”, „Autoportret Vincenta van Gogha”). Dzięki temu będzie można zobaczyć, jak naprawdę wyglądały postaci przedstawione na obrazach słynnych artystów.

Kampania realizowana jest na ponad 20 tysiącach ekranach Digital OOH firmy Screen Network, która dziennie dociera do 6,2 miliona Polaków. Ekrany biorące udział w kampanii zlokalizowane są centrach miast, przy najbardziej uczęszczanych drogach, dworcach kolejowych, lotniskach, a także w centrach handlowych. Realizację kampanii można obejrzeć tutaj.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama