Kalendarium

09-11.01.2024 · Viscom, Düsseldorf

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

30.01-02.02.2024 · ISE, Barcelona

19-22.03.2024 · FESPA, Monachium

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Wielofunkcyjne monitory i panele - BENQ

Wszystkie trzy nowe produkty można już nabyć u polskich dystrybutorów, którymi są firmy AB, ABCdata, Action i NTT. Wszystkie trzy produkty obejmuje też 36-miesięczna gwarancja z możliwością naprawy w miejscu instalacji (On Site Repair).

 

Monitor edukacyjny

BenQ RP652 to 65-calowy monitor dotykowy o rozdzielczości Full HD, przeznaczony przede wszystkim do zastosowań edukacyjnych. Panel dotykowy rozpoznaje do 10 punktów jednoczesnego dotyku i jest kompatybilny z Windows, Mac OS X, Linux, Chrome OS (bez konieczności instalowania sterowników). Wyposażony jest w system Android OS, który umożliwia korzystanie z dołączonego oprogramowania WPS Office, EZWrite, Media Player czy przeglądarki internetowej. Wielosystemowość tego monitora otwiera dostęp do licznych na rynku aplikacji zaprojektowanych dla potrzeb nauczycieli, wykładowców, uczniów i studentów. Monitor został ponadto wyposażony w antyodblaskową powłokę ekranu, zwiększającą kontrast obrazu. Posiada też wiele gniazd wejściowych wygodnie umieszczonych od frontu na dolnej krawędzi ekranu. Monitor współpracuje z różnymi źródłami sygnału bez konieczności instalacji sterowników. Zaopatrzony w przyciski szybkiego dostępu (Hot Key) oraz dotykowe przełączanie źródła sygnału monitor jest bardzo poręcznym narzędziem, usprawniającym prowadzenie zajęć. A dodatkowo w trosce o wzrok uczniów i nauczycieli RP652 wyposażono w pakiet rozwiązań Eye-Care wpływający na zmniejszenie zmęczenia wzroku przy długotrwałej pracy przy ekranie. Najważniejsze z nich to nowa technika podświetlania ekranu, Flicker-free, całkowicie eliminująca efekt migotania przy dowolnie ustawionym poziomie jasności oraz zmniejszony poziom emisji niebieskiej składowej widma – Low Blue Light, co także redukuje zmęczenie wzroku.

 

Monitor edukacyjny po raz drugi

BenQ RP790 to także zaprojektowany przede wszystkim z myślą o zastosowaniach edukacyjnych monitor LED. Jego rozdzielczość to 4K (3840 x 2160). Posiada przekątną 200 cm (79 cali) i dużą jasność – 430 nitów. Wykonany jest z 4-milimetrowego hartowanego szkła, pokrytego powłoką antyrefleksyjną. Ekran monitora ma wymiary 174 x 98 cm – tyle, co najpopularniejsze w szkołach tablice zwykłe lub interaktywne. RP790 jest kompatybilny z Windows, Mac OS X, Linux i Chrome OS bez instalacji dodatkowych sterowników. Wbudowany dedykowany mu Android OS zapewnia dostęp do zainstalowanego oprogramowania wspomagającego nauczanie, takiego jak WPS Office, Web Browser i Media Player. Niestandardowa wersja, czyli Android OS, jest jednocześnie gwarancją bezpieczeństwa – ochrony przed nieautoryzowaną instalacją dowolnych aplikacji. Wszystkie gniazda wejściowe, tak jak w monitorze RP652, są umieszczone od frontu, na dole ekranu i są to gniazda: HDMI, USB (Media Player), MHL (do łączenia urządzeń mobilnych), VGA, komponentowe (CA, YPbPr), RS232, audio, RJ45.  Monitor posiada także przyciski szybkiego dostępu oraz dotykowe przełączanie źródła sygnału. Kieszeń i gniazdo OPS pozwala na instalację komputera na karcie (one board computer). Monitor RP790 został wyposażony ponadto w technologię IR Touch, umożliwiającą rozpoznawanie jednoczesnego dotyku w 10 punktach ekranu z dokładnością 32767 x 32767 punktów, co w praktyce umożliwia jednoczesną pracę kilku osób – uczniów i nauczyciela. Jest to okazja do aktywnego współdziałania w czasie zajęć sporej części czy nawet wszystkich uczniów.

Przy zakupie monitora użytkownik otrzymuje bezpłatnie licencje na interaktywne oprogramowanie, wspomagające prowadzenie lekcji: Display Note, Omnitapps, MDA i Qwrite.

 

Panel do budowy ścian wizyjnych

Trzecią z prezentowanych nowości w ofercie BenQ na polskim rynku jest 55-calowy panel Full HD –  PL550 o jasności 500 nitów, przeznaczony do budowy ścian wizyjnych (video wall). Dzięki specjalnej konstrukcji ramki zapewniono uzyskanie ekranu o zaledwie 3,5 milimetrowym odstępie między poszczególnymi panelami. Przy tworzeniu ścian wizyjnych składających się z wielu ekranów kłopotliwa jest często bowiem konieczność stosowania dzielnika sygnału wizyjnego (splitter), jaki jest wyświetlany na poszczególnych ekranach tworzących ścianę. BenQ rozwiązał tę niedogodność, tworząc łańcuchowy system gniazd HDMI, umożliwiający budowę ściany wizyjnej składającej się z maksymalnie 16 ekranów połączonych bezpośrednio tymi gniazdami, co pozwala automatycznie uzyskać obraz na całej ścianie. Źródłem sygnału może być nośnik pamięci USB. System VoE (Video over Ethernet) pozwala dostarczać wyświetlane treści przez sieć LAN. System kalibracji znakomicie ułatwia uniformizację koloru na całej ścianie i uzyskanie najwyższej jakości obrazu. Panel posiada ponadto wiele gniazd połączeniowych m.in. Audio line-in/out, composite video in/out (RCA), composite video in/out (BNC), composite video in/out (YPbPr, RCA), D-sub in/out, HDMI in/out, DVI0D in/out, Display Port in/out, RS232 in/out, RJ45 in/out czy external speaker in/out (L/R). Do panelu PL550 producent dołącza oprogramowanie: do kalibracji kolorów, MDA (Multiple Display Administrator) oraz EZ Suit (Google play, App Store, eSupport).

 

 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama