Kalendarium

12-14.11.2019 · InPrint, Monachium

20-21.11.2019 · Retail Show, Warszawa

20-22.11.2019 · Fast Textile, Warszawa

11-14.02.2020 · ISE, Amsterdam

12-14.02.2019 · RemaDays, Nadarzyn

Lekkie oklejanie

Data publikacji: listopad 2013
© Avery Dennison

 

Folie wylewane Avery Dennison 777 dają wiele możliwości wykroju oraz przekonują łatwością oddzielenia materiału wierzchniego od podkładu.

 

Folie wylewane, które znajdują zastosowanie w produkcji grafik samochodowych i okiennych czy reklam zewnętrznych, muszą być łatwe w wycinaniu i aplikacji. Olbrzymie znaczenie ma tu również ich bogata gama kolorystyczna. Co więcej, obecnie produkowane folie nie powinny już zawierać żadnych metali ciężkich, których obecność w składzie tego typu materiałów ma zostać całkowicie zakazana już w 2015 roku. Wszystkie te wymagania spełnia nowy produkt Avery Dennison.

 

Firma Avery Dennison wprowadziła do oferty nowe folie wylewane 777 dostępne w 100 kolorach, całkowicie zgodnych z rozporządzeniem REACH. Folie zostały zaprojektowane, aby zaoferować alternatywę o znacznie zwiększonej wydajności niż konkurencyjne produkty ogólnodostępne na rynku folii ploterowych.

Produkty Premium Avery Dennison charakteryzują się najwyższym stopniem elastyczności i przyczepności wymaganym do zastosowań zarówno na chropowatych, jak i zakrzywionych powierzchniach. Folia wylewana 777 Avery Dennison dostarcza wspaniałych efektów wizualnych i wydajności na najwyższym poziomie przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnej ceny. Nowy produkt jest łatwy w aplikacji, nie wymaga dodatkowego wygładzania i jest dostosowany do wielu typów urządzeń bazujących na komputerowym wykroju.

„Folia wylewana 777 Avery Dennison otwiera nowe możliwości” – komentuje Joanna Wolska-Kinneging, senior product manager Avery Dennison. „Właściciele marek oczekują wysokiego standardu za rozsądną cenę, a to oznacza trwały, stabilny jakościowo produkt w wyjątkowej kolorystyce i wykończeniu. Nasze nowe folie wylewane wyprzedzają bardziej znane kalandrowane folie polimeryczne zarówno pod względem możliwości wykroju, jak i łatwego oddzielenia materiału wierzchniego od podkładu. Są wykonane z elastycznego i ultracienkiego materiału, który idealnie nadaje się do oznakowania pojazdów, grafik okiennych, reklam zewnętrznych, materiałów wspierających sprzedaż i wielu innych aplikacji. W efekcie materiały te zapewniają producentom średniej klasy produktów szeroką gamę zastosowań”.

 

Łatwa w obróbce

Folie wylewane 777 Avery Dennison są dostępne w stu standardowych kolorach i trzech opcjach wykończenia: wysoki połysk, mat i metalik. Wszystkie kolory są w pełni zgodne z rozporządzeniem REACH (regulacja europejska dotycząca bezpiecznego stosowania substancji chemicznych) i charakteryzują się żywotnością nawet do ośmiu lat przy aplikacjach zewnętrznych.

Do produkcji folii zastosowano akrylowy klej permanentny i dobrej jakości materiał podkładowy Kraft, co daje możliwość łatwego wykroju i szybkiego oddzielenia materiału wierzchniego od podkładu. Przetwórcy folii ploterowych mogą w płynny sposób zastąpić obecnie używane folie nową folią wylewaną 777, bez konieczności przeprogramowywania maszyn i urządzeń. Nowy produkt jest objęty programem gwarancyjnym Avery Dennison ICS (Integrated Component System).

 

 

 

 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Niech żyje subwersywność, czyli potencjał krytycznego myślenia!

Francuski filozof Roland Barthes w 1980 roku retorycznie pytał: „Czy najlepszą subwersją nie jest ta, która zniekształca kody, zamiast jest niszczyć?“. Subwersja zachodzi zwykle w relacji do praktyk „zawłaszczania” (ang. appropriation), ściśle związanych ze strategiami sztuki krytycznej. Te strategie sprawdzają się jednak również w relacji do komunikacji wizualnej i reklamowych kampanii.

Reklama