Konkurs Art Moves. Najlepsza praca bilbordowa

Międzynarodowy Festiwal Sztuki na Bilbordach Art Moves jest jedynym na świecie festiwalem sztuki bilbordowej, który od 16 lat prezentuje i promuje tę kategorię sztuki publicznej. W ramach festiwalu w przestrzeni miasta Torunia prezentowane są prace artystów z całego świata, poruszające ważne, aktualne tematy. Jednym z głównych elementów festiwalu jest corocznie organizowany, międzynarodowy konkurs na najlepszą pracę bilbordową. Festiwal rozpocznie się 1 września 2024 w Toruniu, oficjalne otwarcie odbędzie się 6 września.

 

© Art Moves

W tym roku konkurs odbywał się pod hasłem „Uzależnić się czy uniezależnić? Płynąć z prądem czy pod prąd?”. Do wystawy konkursowej wybierane są najciekawsze prace, nadesłane przez utalentowanych artystów z całego świata. Prace te są twórczą wypowiedzią artystyczną na temat festiwalowego hasła. Ogromne zainteresowanie artystów z całego świata konkursem i festiwalem, wskazuje na wielki potencjał, jaki tkwi w idei imprezy oraz w przestrzeni publicznej.

 

Artystyczna interpretacja

W tym roku artyści zostali zaproszeni do twórczej interpretacji hasła: „Uzależnić się czy uniezależnić? Płynąć z prądem czy pod prąd?”. Na tegoroczny konkurs wpłynęło 653 prace, nadesłane przez 344 artystów z 62 krajów świata, w tym z Chin, Tajwanu, Uzbekistanu, Kanady, Indii i wielu innych. Wyjątkowo licznie reprezentowani byli artyści z Chin, Tajwanu i Afryki. Pokazuje to, że twórcom z tych państw szczególnie bliskie jest tegoroczne hasło konkursowe. Każdy czas ma swoje wyzwania i nie da się przed nimi uciec. Jak radzić sobie z tymi nowymi wyzwaniami, skoro duża część globalnego społeczeństwa nie radzi sobie ze swoimi własnymi lękami i czarnymi myślami? Zamiast wziąć byka za rogi i podjąć realny wysiłek na rzecz poszukiwania kreatywnych rozwiązań, często ludzie wolą, by rozwiązywaniem problemów zajął się ktoś inny. Zamiast decydować sami za siebie, wolą, by decydowano za nich. Ludzie uciekają, zamiast płynąć pod prąd. Jak wyjść z tego impasu, porzucić czarnowidztwo i marazm oraz odnaleźć w sobie odwagę i energię do działania i budowania bardziej pozytywnej rzeczywistości? Jak odzyskać własną sprawczość i przestać wierzyć w to, że tylko sztuczna inteligencja, rządy czy inni ludzie rozwiążą problemy? Jak przestać uciekać w różnego rodzaju uzależnienia: od mediów społecznościowych, technologii czy substancji psychoaktywnych? Jak odzyskać samodzielne i krytyczne myślenie oraz chęć do decydowania o własnym życiu i kształcie rzeczywistości? Jak przestać uciekać i stawić czoła rzeczywistości? Jak nie popaść w uzależnienie? Jak się uniezależnić i być samodzielnym, samosterowalnym człowiekiem? Jak tworzyć wspólną, lepszą przyszłość?

Jury w składzie Adam Niklewicz, Mark Titchner, Małgorzata Augustyniak i Joanna Górska wyróżniło 6 prac, które zostaną pokazane na bilbordach w ramach Festiwalu Art Moves 2024. Główna nagroda przypadła Mai Wąż z Polski. Wyróżnione zostały także prace Yehying Yan z Malezji, Grzegorza Myćki z Polski, Mateusza Domeradzkiego z Polski, Wojciecha Mazura z Polski i Ying-Hsiu, Chen i Hsiang-Ying, Chen z Tajwanu.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama

Vavada casino Online kaszinó több ezer játékkal https://apteka-dyzurna.pl/ Apteka Zdrowie na Ty