Dyski SSD z serii i-Temp. Nowości od Kingston Digital Europe

© Kingston Digital Europe

Firma Kingston Digital Europe zaprezentowała nową linię nośników SSD i-Temp do zastosowań przemysłowych. Nowe dyski sprawdzą się m.in. w kioskach samoobsługowych, punktach sprzedażowych, robotach, zastosowaniach wojskowych, digital signage oraz rolnych.

 

Wyróżnikiem dysków i-Temp jest ich szeroki zakres temperatur pracy i przystosowanie do długotrwałego działania w skrajnych warunkach, od -40°C do 85°C. Dzięki temu sprawdzą się w wymagających zastosowaniach oraz środowiskach bez regulacji temperatury, jak i ze ścisłą kontrolą warunków. SSD z serii i-Temp będą dostępne w pojemnościach od 128 GB do 1 TB w formatach 2,5” oraz M.2. Dzięki wykorzystaniu interfejsu SATA 6 Gbps, mogą one łatwo zastępować klasyczne dyski talerzowe, jednocześnie zapewniając zauważalnie wyższą wydajność.


Moc zabezpieczeń

Nowe nośniki oparto na modułach flash typu 3D NAND. Zastosowane w nich kontrolery oraz oprogramowanie systemowe wspiera funkcje wear-leveling oraz garbage collection, które przedłużają żywotność dysku. Ponadto zabezpieczenie termiczne w razie potrzeby spowolni pracę dysku, aby nie doszło do jego przegrzania. W skrajnych przypadkach w celu ochrony danych urządzenie się wyłączy.


Sprawdzone partnerstwo

Producenci systemów i ich klienci końcowi mogą czuć się pewnie dzięki zarządzaniu cyklem życia produktu, w tym kontrolowanemu zestawieniu materiałów i chronionemu kodowi oprogramowania układowego. Dają one gwarancję, że dysk SSD, który kwalifikuje się na początkowym etapie projektu, jest tym samym dyskiem SSD, który będzie dostarczany przez cały czas trwania tego projektu. Dodatkowo, w razie potrzeby, zapewnione jest wsparcie w zakresie zmian produktu oraz powiadomienia o zakończeniu okresu eksploatacji, a także analizy inżynieryjne oraz awarii.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama