Fundacja Dzieciom ,,Zdążyć z pomocą”. Mural pełen akceptacji

© Fundacja Dzieciom „ Zdążyć z pomocą”

27 października 2023 roku na warszawskich Bielanach zaprezentowano mural upamiętniający 25-lecie działalności Fundacji Dzieciom ,,Zdążyć z pomocą”. Autorem dzieła jest Wojciech Brewka. Projekt stworzony przez artystę koncentruje się na tolerancji, akceptacji oraz potrzebie niesienia pomocy.


Bohaterami muralu są pluszowe zwierzęta niesione przez kolorową gąsienicę. Pluszowe maskotki symbolizują dzieci z niepełnosprawnościami, każde z nich jest inne, nieidealne i jedyne w swoim rodzaju. Gąsienica jest symbolem Fundacji, która na swych barkach niesie pomoc wszystkim dzieciom. Przedstawione na gąsienicy pluszaki pokazują jedną dużą wspólnotę, która wzajemnie się wspiera.

W ciągu 25 lat do Fundacji dołączyły 43 tysiące dzieci oraz powstały 3 ośrodki rehabilitacyjne. Kolorowe dzieło w radosnych barwach niesie przesłanie o potrzebie tolerancji, różnorodności i wzajemnego wsparcia.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama