Kwietne łąki. Almette tworzy łąkomaty

© Almette

Marka Almette rozszerza w tym roku swoją działalność w ramach akcji wysiewania łąk i pasów kwietnych w całej Polsce. W ramach zeszłorocznych działań prowadzonych z Fundacją Łąka marka edukowała i inspirowała, a co najważniejsze przekazała nasiona do wysiania 72 800 m2 łąk kwietnych. W tym roku rozszerza swoją działalność w tym zakresie i wprowadza łąkomaty.

W bieżącym roku Almette w ramach działań na rzecz tworzenia łąk kwietnych chce zwiększyć ilość przekazanych do wysiania nasion, aby do roku 2024 umożliwić utworzenie 150 000 m2 łąk i pasów kwietnych. Wiosenne akcje wysiewu miały już miejsce w Kaźmierzu (pod Poznaniem), Łodzi, Warszawie i we Wrocławiu. Dodatkowo marka wprowadziła w tym roku nowość w postaci łąkomatów, dzięki którym każdy może pobrać wyselekcjonowaną mieszankę nasion i samodzielnie wysiać swoją łąkę.

Warszawskie łąkomaty
W Warszawie, razem z Zarządem Zieleni Miejskiej i Fundacją Łąka, marka Almette postawiła dwa Łąkomaty Almette, pełne nasion przeznaczonych do wysiewania kwietnych łąk. Zlokalizowane po obu stronach Wisły, w otoczeniu zieleni i miejsc wybeiranych na rodzinne spacery łąkomaty mają zachęcać do wysiewania łąk. Warszawskie Łąkomaty znajdują się przy Pawilonie edukacyjnym Kamień (Wybrzeże Puckie 1) i przy Fundacji Łąka (Jazdów 10/5).

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama