Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Twórczość literacka w outdoorze

Pisarz Marek Krajewski obchodzi w tym roku rocznicę dwudziestolecia swojej twórczości. Z okazji jubileuszu ojca chrzestnego polskiego kryminału, którego zasług dla literatury gatunkowej nie da się podważyć we Wrocławiu powstał mural z wizerunkiem autora i bohaterów jego bestsellerowych kryminałów. Oficjalne odsłonięcie muralu z udziałem Marka Krajewskiego odbędzie się w środę, 2 października o godzinie dwunastej, na ul. Jedności Narodowej 42/44a. Data jego powstania jest nieprzypadkowa – ścienne malowidło zapowiada premierę najnowszej książki Marka Krajewskiego, „Mock. Golem”, która ukaże się w księgarniach 16 października. Jak widać, mural może służyć nie tylko promowaniu produktów, ale także propagowaniu dobrej twórczości literackiej. Autorem projektu jest Michał Pawłowski, a jego wykonawcą grupa NieTak i Łukasz Zasadni. Sam pisarz - Marek Krajewski jest filologiem klasycznym, miłośnikiem filozofii i logiki, a przede wszystkim autorem osiemnastu bestsellerowych powieści kryminalnych tłumaczonych na dwadzieścia języków. To także laureat nagród literackich i kulturalnych. Akcja powieści „Mock. Golem” toczy się w dekadenckim Wrocławiu „dzikich, zepsutych i złotych lat dwudziestych”. Mock musi rozwiązać zagadkę zaginięcia trzyletniej Rosemarie, a w jego życiu dokonuje się ważny przełom. Wydaniu książki towarzyszy również premiera spektaklu „Mock. Czarna burleska” we wrocławskim Teatrze Capitol (reż. Konrad Imiela).

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama