Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Mapping edukacyjny w Experymencie. Nowoczesny wymiar nauki

Opis osoby

Centrum Nauki Experyment (Experyment) w Gdyni to przestrzeń edukacyjno-poznawcza, w której każdy znajdzie coś dla siebie - każdy niezależnie od wieku i zainteresowań znajdzie doświadczenia dla siebie. Znane i lubiane stanowisko Lądolód zostało wzbogacone o wyjątkowy pokaz audiowizualny stworzony w technologii VideoMapping 3D.

 

Experyment od początku swojego istnienia stawia na edukację klimatyczną, w szczególności tę związaną ze zmianami klimatu - przyczynami, skutkami i możliwymi sposobami przeciwdziałania. Stanowisko Lądolód dotyka właśnie tego zagadnienia, a dodany do ekspozycji mapping pozwala odwiedzającym dowiedzieć się jeszcze więcej na ten temat. Pokaz audiowizualny przybliża widzom zagadnienia związane z łańcuchem troficznym, zanieczyszczeniem oceanów tworzywami sztucznymi, zanikaniem lodowców oraz wzrostem poziomu mórz i oceanów. Modernizacja stanowiska wpisuje się w zakres działań z związanych z edukacją klimatyczną, ale także jest pierwszym etapem zmian, które planuje Experyment. Centrum chce zwiększyć ilość stanowisk, które będą wykorzystywały technikę videomappingu, które zdaniem organizatorów są atrakcyjną i niekonwencjonalną formą przekazywania treści edukacyjnych. W przyszłości projekcje mają być wzbogacone o dodatkowe treści i szereg interakcji dla zwiedzających.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama