Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Lateksowa rewolucja

Data publikacji: Czerwiec 2012

Autor: Maciej Skalski

Ponad rok po rozpoczęciu współpracy Integart z HP widać, że obie firmy mają się czym pochwalić.

 

Firma Integart została założona w 1994 przez Sławomira Kot-Zaniewskiego, który po studiach w Katedrze Wzornictwa Przemysłowego na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, w latach 80-tych zdobywał doświadczenie na rynku reklamy wielkoformatowej na Zachodzie

„Złote” stoisko firmy Integart na tegorocznych targach Euro-Reklama w Poznaniu. (© Integart)

Europy. Na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, po dodatkowych studiach na Fanshawe Collage w Kanadzie prowadził w Ameryce Północnej własne przedsiębiorstwo projektujące i produkujące reklamy oraz zajmujące się dystrybucją maszyn do druku wielkoformatowego. Dzięki zdobytemu doświadczeniu oraz idealnemu momentowi przeniesienia działalności do Polski, Integart w ciągu kilkunastu lat stał się jednym z czołowych dystrybutorów branży viscom w Polsce. W chwili obecnej zatrudnia 75 pracowników i obsługuje klientów poprzez sieć 11 oddziałów w Polsce i w Czechach. Firma posiada aktualnie powierzchnie biurowe i magazynowe o łącznym metrażu 12 000 m2, w tym centralny magazyn wysokiego składowania o kubaturze 5 000 m2 w Błoniu pod Wrocławiem.

 

Partnerstwo z najwyższej półki

 

W trakcie swojego rozwoju, Integart rozpoczął współpracę z czołowymi producentami branży visom, w tym m.in. 3M, LG Chem, Seal-Neschen, MACtac i Avery Dennison. Wprowadził też na rynek wiele własnych produktów, które zdobyły uznanie klientów nie tylko w Polsce, ale również w E uropie, w tym m.in. takie marki jak: Reflekton, Magnaflex, Steiko, Mao, Zarra, Hartcon, Dax, Optiban, Armstrong Knifes.

 

W roku 2010 koncern HP podjął decyzję o wyborze Integart na swojego partnera w Polsce w segmencie drukarek wielkoformatowych. Genezą tej współpracy była wcześniejsza działalność Integart i HP w zakresie projektu DRS - unikatowego rozwiązania w skali światowej, którego celem było wdrożenie druku cyfrowego w produkcji znaków drogowych. Rozpoczęcie współpracy z HP było dla

Lateksowy przebój – model HP Designjet L26500, sprawdzony w ciężkim boju podczas Car Wrap Polish Championship 2012. (© Integart)

Integart naturalną konsekwencją kierunku, w którym rozwija się rynek Viscom, czyli zwiększania znaczenia druku cyfrowego i coraz większych wymagań w zakresie szybkości produkcji zleceń. Po wprowadzaniu do dystrybucji urządzeń HP, aktualna oferta Integart obejmuje popularne media reklamowe, specjalistyczne i niszowe rozwiązania oraz produkty tworzone pod indywidulane zapotrzebowanie drukarni wielkoformatowych, a także drukarki wielkoformatowe i urządzania wspierające takie jak laminatory, plotery i wycinarki, w tym materiały eksploatacyjne do tych urządzeń i usługi serwisowe. Rozpoczęcie współpracy z HP w segmencie Viscom zbiegło się w czasie z wprowadzeniem przez HP technologii druku lateksowego. Dzięki niej klienci Integart zyskali dodatkową możliwość budowania swojej przewagi wobec konkurentów poprzez znaczne skrócenie czasów produkcji i większą uniwersalność zadruku, możliwą tylko dzięki tej technologii . W bieżącym roku Integart wprowadził również do oferty urządzenia wspierające pracę drukarek wielkoformatowych - laminatory Seal, RollsRoller, plotery Zund oraz wycinarki Fotoba, które znacznie zwiększają wydajność pracy w drukarniach wielkoformatowych.

 

Jest czym się chwalić

 

Obecnie, ponad rok po rozpoczęciu współpracy Integart z HP widać jej efekty. Świadczą o niej wyniki sprzedaży oraz oddźwięk, który wspólne projekty HP i Integart wywołują na rynku. Pierwszym z nich było otwarcie największego w tej części Europy Centrum Demonstracyjnego HP Lab w siedzibie Integart w Błoniu pod Wrocławiem. Obecnie, prawie codziennie odbywają się w nim prezentacje dla klientów z Polski i zagranicy. Kolejnym wspólnym przedsięwzięciem była aranżacja wrocławskiej restauracji „Afryka Coffee & Tea House”. Jej podstawową ideą kreatywną było pokazanie olbrzymich, niespotykanych do tej pory na rynku wielkoformatowym, możliwości druku lateksowego. Efekty projektu ukończonego w styczniu 2012 są tak udane, że HP podjęło decyzję o jego wykorzystaniu w promocji możliwości aplikacyjnych druku lateksowego HP w sieci HP na całym świecie. Jego promocja będzie

Aranżacja wrocławskiej restauracji „Afryka Coffee & Tea House”, to połączenie wysublimowanego Design i zaawansowanej technologii druku lateksowego. (© Integart)

również wsparta bardzo dużą kampanią PR. Elementy graficzne projektu „Afryka Coffee & Tea House” wzbogaciły również kolejny projekt – stoisko Integart i HP na tegorocznych Targach EuroReklama w Poznaniu. Ekspozycja spodobała się tak bardzo, że była chwalona nie tylko przez klientów, ale nawet konkurencję. Najlepszym dowodem uznania było uhonorowanie Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich. Kolejnym wspólnym projektem z HP było uczestnictwo w odbywających się również podczas tegorocznej Euro-Reklamy - Mistrzostwach Polski w Oklejaniu Aut, organizowanych przez miesięcznik Visual Communiction. Podczas Mistrzostw była prezentowana najbardziej popularna maszyna lateksowa – model HP Designjet L26500. Spotkała się ona z dużym uznaniem klientów i samych ekip biorących udział w Mistrzostwach. W trakcie prezentacji w bardzo ciekawy sposób uwidocznione zostały w praktyce kluczowe zalety druku lateksowego. Pracownicy firmy AML z Warszawy, która kupiła drukarkę na targach, byli szkoleni przez serwisantów i handlowców Integart na bieżąco i zaledwie po godzinie byli w stanie sami prawie w pełnym zakresie obsługiwać maszynę, wliczając w to również wymianę głównych części eksploatacyjnych, w tym także głowic. Świadczyło to dobitnie o łatwości obsługi maszyny, mimo jej zaawansowania technologicznego. Kolejna z zalet - zespół Integart wraz z AML był w stanie „na gorąco” spełniać życzenia ekip wyklejających. Gotowe, suche i zalaminowane wydruki na foliach wylewanych i OWV były dostarczane w przeciągu zaledwie godziny od pojawienia się dodatkowego zapotrzebowania. Coś takiego jest niemożliwe w przypadku druku solventowego. Dodatkowo wydruki lateksowe, w przeciwieństwie do solventu czy tym bardziej UV, zachowują bardzo dużą wytrzymałość na rozciąganie. Ma to szczególnie duże znaczenie w związku z częstym wykorzystaniem folii wylewanych i polimerowych przy oklejaniu pojazdów.

 

Wymienione powyżej zalety druku lateksowego HP to tylko jedne z wielu, lecz warto również podkreślić ważny aspekt zdrowotny dla pracowników drukarni. Wszystkie one powodują, że obecnie na Zachodzie Europy aż 40% nowo sprzedawanych drukarek wielkoformatowych w najpopularniejszym segmencie do 1,6 m szerokości, to drukarki lateksowe, a sam druk lateksowy jest obecnie najszybciej rozwijającą się techniką wielkoformatową.

 

Maciej Skalski jest Dyrektorem Zarządzającym Integart Poland Inc.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama