Premiera za premierą

Data publikacji: maj 2014

Tegoroczne targi FESPA Digital w Monachium posłużyły firmie EFI za miejsce premiery swoich najnowszych rozwiązań do druku inkjetowego. Producent pokazał między innymi głowicę drukującą UltraDrop dla ploterów z serii EFI VUTEk GS, a także funkcje automatyzujące pracę ploterów EFI VUTEk HS100 Pro. W Monachium swój europejski debiut miały także dwa plotery: model podstawowy EFI H1625 LED oraz maszyna do druku na podłożach z roli EFI VUTEk GS3250LXr Pro.

 

Prawdziwym hitem tegorocznego występu EFI na targach FESPA Digital była europejska premiera plotera rolowego EFI VUTEk GS3250LXr Pro o szerokości 3,2 m.

Od teraz w ploterach z serii EFI VUTEk GS instalowane będą nowe głowice drukujące UltraDrop. Technologia UltraDrop łączy najmniejszą pojemność kropli atramentu dostępną w tej klasie urządzeń (7 pikolitrów) ze sprawdzoną jakością obrazu i niezrównaną prędkością druku. Dzięki możliwości nakładania na podłoże tak małych kropli atramentu użytkownik może uzyskać wysoką rozdzielczość obrazu, korzystając przy tym z czterostopniowej skali szarości i dwóch poziomów gęstości atramentu. Technologia UltraDrop zapewnia gładkie przejścia tonalne oraz wyraźny tekst już przy wielkości 4 punktów.

 

Pełna automatyzacja

EFI przygotowało dla swoich klientów także inne niespodzianki. Ploter EFI VUTEk HS100 Pro o szerokości 3,2 m został wyposażony w system, który całkowicie automatyzuje podawania podłoża i odbieranie gotowych prac. Ploter ten wprowadzono na rynek w zeszłym roku. Bardzo szybko zyskał popularność wśród szerokiego grona użytkowników, ceniących sobie jego wysoką prędkość pracy i niezrównaną jakość wydruków. Zautomatyzowanie obsługi podłoża sprawia, że ploter EFI VUTEk HS100 Pro może realizować zlecenia jeszcze wydajniej.

 

Rolowy debiutant

Prawdziwym hitem tegorocznego występu EFI na targach FESPA Digital była europejska premiera plotera rolowego EFI VUTEk GS3250LXr Pro o szerokości 3,2 m. Ta nowa maszyna, drukująca przy pomocy atramentów SuperFlex UV, dołączyła do starszych modeli  EFI VUTEk GS3250LX i GS2000LX LED. Oferuje użytkownikom niższe koszty produkcji, bardziej ekologiczne środowisko produkcyjne i możliwość stosowania większej gamy materiałów, których nie można wykorzystywać przy tradycyjnych metodach utrwalania atramentu.

„Zawsze oceniamy nowe urządzenia pod kątem ogólnej wydajności oraz możliwości zachowania wysokiej, jednolitej jakości wydruków. EFI VUTEk GS3250LXr Pro pomyślnie zdał ten egzamin” - powiedział Tom Bates, kierownik produkcji w brytyjskiej drukarni Stewart Signs, w której testowany był nowy ploter. „Kiedyś wszystkie technologie utwardzania będą bazować na lampach LED” - skomentował Guy Gecht, CEO firmy EFI. „Jesteśmy dumni, będąc pierwszą firmą, której udało się z powodzeniem wdrożyć to rozwiązanie w maszynach wielkoformatowych i urządzeniach do druku etykiet”. Baz Ogle z brytyjskiej drukarni Format Graphics zdecydował się przejść na technologię LED, kiedy zdał sobie sprawę, że jego firma na tym skorzysta. „Możliwość bezpośredniego zadruku, także trudnych w obróbce podłoży, w dodatku przy zachowaniu dużej prędkości pracy i świetnej jakości to argumenty, które przekonały mnie do zakupu plotera VUTEk GS3250LX” - wyjaśnia Ogle. „Zakup tej maszyny oznacza również, że możemy pracować w sposób, który jest bardziej przyjazny dla środowiska, korzystając z ekologicznej technologii i obniżając zużycie energii elektrycznej”.

 

Ploter EFI H1625 LED jest pierwszą maszyną klasy podstawowej w portfolio EFI z systemem utwardzania lampami LED-owymi. 

LED dla każdego

Firma EFI zaskoczyła swoich klientów również pokazem nowego plotera EFI H1625 LED, który jest pierwszą maszyną klasy podstawowej w portfolio tego producenta z systemem utwardzania lampami LED-owymi. Dzięki temu z dobrodziejstw tej technologii będzie mogło teraz korzystać jeszcze większe grono drukarń na całym świecie. EFI H1625 LED oferuje szereg zalet – oprócz ekologicznego i oszczędnego utrwalania atramentu także możliwość druku białym atramentem w standardzie oraz druk wielowarstwowy w jednym przebiegu. Możliwość aplikowania kropli atramentu o zmiennej wielkości zapewnia ośmiostopniową skalę szarości, co przekłada się na gładkie przejścia tonalne i wyraźne aple, skutkując niezrównaną jakością obrazu. Ploter EFI H1625 LED o szerokości 1,65 m może drukować zarówno na podłożach sztywnych, jak i materiałach z roli, co jeszcze bardziej zwiększa zakres jego zastosowania.

 

Gwarancja pewności

Na targach FESPA Digital EFI ogłosiło również nowe porozumienie z firmą 3M Commercial Solutions. 3M będzie udzielać siedmioletniej gwarancji na aplikacje foliowe drukowane na materiale 3M atramentami EFI VUTEk GSLXr 3M SuperFlex UV Ink, przy pomocy ploterów EFI VUTEk GS3250LXr Pro i pokryte laminatem 3M. To pierwsza taka gwarancja uwzględniająca druk na maszynach z utrwalaniem LED. Aplikacje foliowe produkowane przy pomocy maszyn i atramentów EFI oraz podłoży i laminatów 3M świetnie nadają się do grafik zewnętrznych oraz oklejania pojazdów i powierzchni o nierównomiernej fakturze.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama