Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Obraz po japońsku

Data publikacji: grudzień 2014

26 września odbyła się w Krakowie pierwsza edycja forum pod hasłem „Nowe Japońskie Technologie. Sztuka Cyfrowego Obrazu”. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Roku Wymiany pomiędzy Grupą Wyszehradzką a Japonią. Do udziału w nim zaproszono takie marki, jak: NEC, Nikon, Epson, Wacom, Corel, X-Rite. Sponsorem z sektora motoryzacyjnego była firma Anndora – autoryzowany diler japońskiej marki Mazda.

 

 

W trakcie spotkania przeprowadzono prelekcje z zakresu cyfrowej fotografii, grafiki, poligrafii i Digital Signage. Omówiono również wpływ nowoczesnych technologii na rozwój japońskiej sztuki. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z najnowszymi produktami światowych marek, związanych z sektorem cyfrowego obrazu. Organizatorem forum była agencja Lucky Monday PR&Events. W spotkaniu wzięło udział ponad 200 osób.

„Pomysł na zorganizowanie forum, łączącego wiedzę na temat nowych technologii z dziedziną sztuki i kultury, zrodził się spontanicznie” – mówi Anna Wrzesińska, dyrektor agencji Lucky Monday PR&Events. – „Jednak realizacja tego projektu była już gruntownie przemyślana i zweryfikowana pod kątem potrzeb uczestników. Tym bardziej cieszy fakt, że spotkaliśmy się z tak dużym zainteresowaniem odbiorców i bardzo pozytywnymi reakcjami już po samym wydarzeniu. To ogromna satysfakcja i równocześnie wyraźny sygnał, że takich branżowych spotkań, związanych z szeroko pojętym cyfrowym obrazem, nadal brakuje na rynku”.

Uroczystego otwarcia forum dokonał Konsul Honorowy Japonii w Krakowie – Krzysztof Ingarden. Zainteresowaniem uczestników wydarzenia cieszyły się zarówno branżowe prelekcje, jak i stoiska wystawiennicze, gdzie prezentowano szerokie spektrum produktów najnowszej generacji. Poczynając od specjalistycznych monitorów graficznych, przez aparaty i obiektywy, tablety piórkowe, projektory i wielkoformatowe drukarki, aż po kalibratory niezbędne do profesjonalnego zarządzania barwą.

 

Podczas spotkania dokonano uroczystego wręczenia nagród laureatom konkursu fotograficznego „Japońskie Kadry”. Nagrodę główną, monitor graficzny NEC SpectraView 232, otrzymała Anna Lewiak za pracę „Przełamać lęk”. W trakcie spotkania przedstawiono także edukacyjny program ochrony praw autorskich „Twoje zdjęcie. Twoje prawo”, który realizuje firma Nikon Polska. Chętni mogli zapoznać się także z technologią Augmented Reality w trakcie zwiedzania wystawy „Tokaido – droga wschodniego morza”, autorstwa Aleksandra Janickiego. Atrakcji nie zabrakło również dla amatorów dobrej, japońskiej kuchni, jak i fanów mocnych wrażeń. Pokaz o nazwie „Stal i duch”, prezentujący szermierczą sztukę Polski i Japonii (szabla i katana) wykonały grupy: Silkfencing Team i Bujutsu Kan, natomiast świetne przekąski serwowała firma Miyako Sushi.

Strategicznymi Partnerami forum byli: NEC Display Solutions oraz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Ambasady Japonii w Polsce oraz Stowarzyszenia Polish Digital Signage Association. Jednym z patronów medialnych wydarzenia był magazyn „Visual Communication”.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama