Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Foliówki zamiast ptaków

2 listopada miała miejsce kolejna odsłona miejskiej proekologicznej kampanii „Gdańsk bez plastiku”. W jej ramach na ścianie Szkoły Podstawowej nr 19 powstał mural, którego zadaniem jest uczyć dzieci ekologii i przypominać o szacunku do środowiska. Jego autorem jest artysta Marek Looney Rybowski.

„Mural przedstawia dziewczynkę karmiącą jednorazowe foliówki. Ma to sugerować, że przy dużym zanieczyszczeniu, plastikach porwanych przez wiatr, ludzie przestaną odróżniać śmieci od ptaków. Chciałbym, żeby te murale mimo smutnego przesłania, były w odbiorze ciepłe i miłe”  – podkreśla Marek Looney Rybowski.

Jak podkreśla Aleksandra Dulkiewicz, prezydent miasta, kampania już przynosi widoczne efekty. Według badań prowadzonych w tamtejszym zakładzie utylizacyjnym, coraz więcej gdańszczan prawidłowo segreguje odpady.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama