Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Biznes i Ludzie

VMLY&R wyróżniona

Agencja VMLY&R została wyróżniona tytułem „Advertising Network of the Year 2020” od “Campaign USA”. Nagrody są wyrazem uznania dla kreatywnych, strategicznych i biznesowych dokonań m.in. w agencjach kreatywnych, mediowych, digitalowych oraz public relations.

więcej »

Złote łuki znikają z Gdańska

W związku z wprowadzeniem w Gdańsku uchwały krajobrazowej, z terenu miasta zniknęły niemal wszystkie reklamy i billboardy wielkoformatowe. Niestety nie wszystkim podmiotom spodobały się nowe przepisy - wśród nich znalazł się McDonald’s, który w efekcie wprowadzenie ustawy musiał zrezygnować z kultowych, złotych łuków.

więcej »

„Świat po...”

Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza w Krakowie organizuje 11. edycję Międzynarodowego Konkursu Graficznego, skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

więcej »

Nowy communication manager

Katarzyna Ratajczyk rozpoczęła współpracę z Izbą Gospodarczą Reklamy Zewnętrznej OOH. Jako communication manager, będzie odpowiedzialna za strategię komunikowania i upowszechnianie bieżących informacji, opracowań branżowych, danych rynkowych i raportów na powstającej Internetowej platformie wymiany informacji OOHlife.org.

więcej »

Media bez wyboru

W środę przez polskie media przeszła fala protestów, sprzeciwiająca się planowanemu wprowadzeniu przez rząd podatku od przychodów reklamowych, nazywanego także „składką solidarnościową”. Całą akcję nazwano hasłem „Media bez wyboru”.

więcej »

“The Moon Girl”

World Photography Organisation i Sony Polska ogłosili zwycięzcę nagrody Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2021. Nagrodzono Kamilę Gruss za zdjęcie zatytułowane “The Moon Girl”, zgłoszone na konkurs otwarty w kategorii Kreatywność.

więcej »

Premiera Digital Series iQ

Firma Mark Andy i Domino zapraszają na wirtualną premierę nowej hybrydowej maszyny cyfrowej Digital Series iQ, która odbędzie się 17 lutego 2021 roku o godzinie 17:00.

więcej »

Targi na wiosnę?

 

Organizatorzy targów RemaDays Warsaw poinformowali o planowanej dacie wydarzenia, które najprawdopodobniej odbędzie się w drugiej połowie kwietnia lub w maju tego roku. Jak podają w oficjalnym komunikacie, o szczegółach poinformują oni, gdy tylko sytuacja epidemiczna w Polsce i Europie ulegnie poprawie, jednak nie później niż do 15 lutego 2021 roku.

więcej »

Podatek reklamowy? - “Kopanie leżącego”

Podczas gdy pandemia nadal zbiera swoje żniwo wśród polskich przedsiębiorców, Ministerstwo Finansów zamieściło nowy projekt ustawy wprowadzającej podatek od przychodów reklamowych. A co na to nadawcy reklam?

więcej »

„Pandemia? Kryzys!”

Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu - podmiot prowadzący Galerię Sztuki Współczesnej IMO, ogłasza międzynarodowy konkurs pod nazwą „Pandemia? Kryzys!” na projekt plakatu.

więcej »

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama