Dni Otwarte w Poznaniu

Pod koniec listopada w poznańskim Illonn Hotel miały miejsce Dni Otwarte organizowane przez Proxer we współpracy z partnerami – Canon Polska oraz Riset Polska. Osoby odwiedzające ten dwudniowy event mogły na żywo zobaczyć najnowsze urządzenia arkuszowe, wielkoformatowe oraz introligatorskie.

 

Aby przekonać klienta do rozważenia zakupu konkretnej maszyny warto pokazać mu ją na żywo podczas działania. Dlatego też wydarzenie organizowane przez Proxer we współpracy z Canon Polska i Riset Polska wzbudziło spore zainteresowanie. Organizator zadbał o merytoryczne przedstawienie odwiedzającym każdego z prezentowanych urządzeń, a efekty pracy maszyn, można było zabrać ze sobą do domu. Z pewnością dzięki takim działaniom udało się przybliżyć potencjalnym klientom możliwości urządzeń oferowanych przez wszystkie trzy firmy.

 

Oferta godna zauważenia

Firma Proxer, na co dzień zajmująca się zarówno dystrybucją maszyn, jak i ich serwisem, zaprezentowała urządzenia do zastosowań biurowych i przemysłowych. Przedsiębiorstwo to wywodzi się z serwisu i współpracuje z takimi poligraficznymi specjalistami jak Canon, Xerox, Epson czy HP. W związku z tym, na wydarzeniu nie zabrakło firmy Canon Polska. Zaprezentowała ona maszynę Canon imagePrograf PRO-4000S, która przeznaczona jest do zadań poligraficzno-fotograficznych. Dzięki wysokiej rozdzielczości sprawdza się ona w druku fotografii artystycznej. Drukuje ona w trzech formatach i może używać do ośmiu kolorów. Ponadto przedstawiciele Canon uchylili rąbka tajemnicy dotyczącego urządzeń, jakie zaprezentują na targach RemaDays – będzie to zupełnie nowa maszyna Océ Arizona, stół tnący oraz oprogramowanie w całości tworzące pełen system workflow przeznaczony do wytwarzania różnorodnych, często ekskluzywnych produktów.

 

Introligatornia na żywo

Podczas wydarzenia nie zabrakło też różnorodnych urządzeń przeznaczonych do introligatorni. Riset Polska prezentował najpopularniejsze urządzenia ze swojego portfolio, czyli wycinarkę Uchida AeroCut Prime, foliarka Uchida Foilglazer oraz sztancę rotacyjną RDC-PRO. Ta ostania zaprojektowana została do przyspieszenia wykonywania prac związanych z wycinaniem, bigowaniem, nacinaniem i perforowaniem. Wszystkie te prace mogą być wykonywane przy jednym przebiegu arkusza przez urządzenie. Maszyna ta wycina za pomocą matryc zakładanych na rotacyjny bęben, dzięki temu można z dużą prędkością tworzyć prace o niestandardowych kształtach. Uchida Foilglazer wyposażone jest w podciśnieniowy podajnik arkuszy, pneumatyczny docisk kalandra, separację arkuszy oraz system prostowania. Dodatkowo może złocić arkusze zadrukowane na drukarkach cyfrowych. Dzięki kompaktowej budowie idealnie sprawdza się w drukarniach cyfrowych, punktach usługowych oraz jako wsparcie w drukarniach offsetowych. Natomiast Uchida AeroCut Prime umożliwia perfekcyjne i efektywne wykończenie prac związanych z wycinaniem, perforacją i bigowaniem przy jednym przebiegu arkusza. Do obsługi urządzenia wystarczy zaledwie jedna osoba, co oznacza znaczną poprawę efektywności pracy, a co za tym idzie ograniczenie kosztów. Mnogość urządzeń introligatorskich pozwoliła na porównanie możliwości różnych maszyn. Z pewnością, po tak udanym evencie, znajdą one swoich nabywców.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama