Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Świąteczne iluminacje. Rozświetlone miasta

© Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie

Niemal jak grzyby po deszczu pojawiają się miasta i miasteczka, które w okresie świątecznym przygotowują iluminacje na centralnych placach, czy ulicach. Zachwycające konstrukcje przyciągają mieszkańców i turystów, którzy w szczególności w okresie świątecznym są skłonni uczestniczyć w tego rodzaju wydarzeniach.
Pionierem w zakresie organizacji tego rodzaju wydarzeń plenerowych jest Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, które już od 10 lat zaprasza od późnej jesieni do końca zimy organizuje Królewski Ogród Światła. W tym roku organizatorzy przewidzieli nowe atrakcje dla zwiedzających. Iluminacjom towarzyszą pokazy mappingu na fasadzie pałacu, które organizowane są w weekendy.
Świetlne iluminacje mogą zachwycić oczy także mieszkańców i turystów na południu Polski. Miasto Nysa w pierwszy weekend grudnia rozświetliło centrum miasta kolorowymi, świątecznymi iluminacjami. Z kolei po poznańskich torach tramwajowych w grudniu jeździć ozdobiona tysiącami światełek świąteczna bimba.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama