Świąteczne iluminacje. Rozświetlone miasta

© Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie

Niemal jak grzyby po deszczu pojawiają się miasta i miasteczka, które w okresie świątecznym przygotowują iluminacje na centralnych placach, czy ulicach. Zachwycające konstrukcje przyciągają mieszkańców i turystów, którzy w szczególności w okresie świątecznym są skłonni uczestniczyć w tego rodzaju wydarzeniach.
Pionierem w zakresie organizacji tego rodzaju wydarzeń plenerowych jest Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, które już od 10 lat zaprasza od późnej jesieni do końca zimy organizuje Królewski Ogród Światła. W tym roku organizatorzy przewidzieli nowe atrakcje dla zwiedzających. Iluminacjom towarzyszą pokazy mappingu na fasadzie pałacu, które organizowane są w weekendy.
Świetlne iluminacje mogą zachwycić oczy także mieszkańców i turystów na południu Polski. Miasto Nysa w pierwszy weekend grudnia rozświetliło centrum miasta kolorowymi, świątecznymi iluminacjami. Z kolei po poznańskich torach tramwajowych w grudniu jeździć ozdobiona tysiącami światełek świąteczna bimba.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama