Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Festiwal Art Moves 2020

Organizatorzy konkursu Art Moves na najlepszą pracę bilbordową ogłosili laureatów konkursu, w tym zwycięzcę i 9 prac wyróżnionych. Tematem tegorocznych prac było hasło „Epidemia – globalna katastrofa, kara czy szansa, by wymyślić siebie i świat na nowo?”. Konkurs organizowany jest w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki na Bilbordach Art Moves i jak co roku porusza ważne, aktualne tematy ze świata. Prace artystyczne prezentowane są na nośnikach takich jak bilbordy, citylighty i ekrany Led, które wysyłają artyści z całego świata.

Zwycięzcą konkursu został Zoran Georgiev z Niemiec, do którego powędrowała Główna Nagroda Konkursu w wysokości 5 tysięcy złotych. Jego praca przedstawia czerwone flagi, na których zamieszczone sa ikonki mediów społecznościowych, takich jak instagram, facebook czy twitter. Oprócz zwycięzcy, wyróżnione zostały prace dziewięciu innych artystów z różnych miejsc na świecie, w tym dwóch z Polski, Magdaleny Sikory oraz Piotra Depta-Kleśty.

Na zdjęciu poniżej umieszczone są kolejno prace Zorana Georgieva oraz Piotra Depta-Kleśty.

 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama