Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Spoiwo różnorodności

Uczniowie Zespołu Szkół odzieżowych w Poznaniu utworzyli pierwszy w stolicy Wielkopolski, jeśli nie w Polsce, mural tekstylny, którego cechą charakterystyczną jest to, że został wykonany nie przy użyciu farb, a tkanin. Niespotykana technika to połączenie materiałów takich jak filc i tiul, a ich różnorodność ma być symbolem kreatywności uczniów, którzy pochodzą z różnych grup etnicznych, środowisk czy narodowości. Praca była swego rodzaju spoiwem, łączącym pomysły każdego z uczniów w jedną całość.

„Kontrasty mural tekstylny, to projekt mający na celu zachęcenie młodzieży do głębszej analizy zjawiska różnorodności w otaczającym ją świecie oraz postrzegania owej różnorodności jako elementu, który może łączyć, a nie dzielić” – podkreśla Maria Korczak, dyrektor Zespołu Szkół Odzieżowych.

Mural można oglądać na Starym Mieście przy ulicy Kazimimerza Wielkiego 17, obok wejścia do szkoły lub na filmiku uroczystego odsłonięcia tutaj.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama