Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Najdłuższy mural w Płocku

Na ogrodzeniu płockiego ZOO powstał najdłuższy mural w mieście autorstwa artystów z Galerii Rusz. Kolorowe malowidło ma 120 metrów długości i 250 metrów kwadratowych powierzchni. Poprzez swoją pracę artyści zapraszają do doświadczania świata przyrody wszystkimi zmysłami.

Projekt muralu powstał z nowoczesnej idei współczesnych ZOO, jako miejsc bardzo ważnych dla ochrony przyrody i przetrwania zagrożonych gatunków. Artystom szczególnie przypadła do gustu idea Płockiego ZOO: „Postrzeganie ogrodów zoologicznych wyłącznie jako miejsc rozrywki jest już dziś mocno przestarzałe. Wizja współczesnego ogrodu zoologicznego jest odzwierciedleniem jego rzeczywistej roli w działaniach podejmowanych na rzecz ochrony dzikich gatunków zwierząt, propagowania idei ochrony przyrody, prowadzenia badań naukowych i szerokiej edukacji społeczeństwa w zakresie ochrony dzikich gatunków i ich roli w ekosystemach.”

Mural zlokalizowany jest na parkingu przy płockim ZOO przy ulicy Norbertańskiej i powstał we współpracy z Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki im. Themersonów.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama