Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Pety na ziemi

Od pewnego czasu na chodnikach polskich miast zauważyć można liczne znaczniki w postaci kółek, narysowanych kredą. Ich położenie nie jest przypadkowe – w ten sposób zaznaczony został każdy z leżących na chodniku niedopałek papierosa.

Chalk of Shame, czyli Kreda Wstydu, to inicjatywa amerykańskiego naukowca Patricka Perrigue, który postanowił w ten nietypowy sposób zawstydzić śmiecących palaczy. Pomysł pojawił się w jego głowie podczas spacerów z psem, kiedy to napotykał mnóstwo potłuczonego szkła i niedopałków. W ten sposób inicjator chce zwrócić uwagę na realne zagrożenie dla środowiska, jakie stanowią rozrzucone po mieście resztki papierosów. Nie jest to jedynie problem estetyczny – niedopałki potrafią rozkładać się w środowisku do 10 lat, natomiast ich obecność w glebie negatywnie wpływa na kiełkowanie roślin oraz ich wzrost i jakość. Nie wspominając już o zagrożeniu, jakie tworzą one dla zwierząt.

Obrysowywanie wyrzuconych „petów” jest całkowicie nieszkodliwe dla środowiska, ponieważ użyta kreda jest w pełni biodegradowalna. Patrick Perrigue zachęca do udziału w akcji mieszkańców całej Polski – wystarczy tylko kupić kredę i reagować na problem „petów”, które są rozrzucane praktycznie wszędzie.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama