Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Jantar i Kukulski na muralu „Życia mała garść”

© Urząd Miasta Warszawa Bielany

W kwietniu na warszawskich Bielanach powstał mural przedstawiający Annę Jantar i Jarosława Kukulskiego. Znani polscy artyści przeprowadzili się na Bielany w połowie lat 70., niedługo przed narodzinami córki Natalii. Mieszkanie przy ulicy Reymonta 21 to miejsce, w którym powstawały ich wielkie przeboje.

 

O upamiętnienie pary muzyków od lat zabiegali fani i mieszkańcy dzielnicy. Mural na ich cześć odsłonięto w 52. rocznicę ślubu artystów. Przedstawia on wizerunki twórców oraz napis „Życia mała garść”, który jest tytułem piosenki skomponowej przez Kukulskiego do słów Jerzego Dąbrowskiego. Zdjęcie pary wkomponowane jest w grafikę płyty winylowej w vintage’owych kolorach i zwieńczone autografami artystów. Mural, zaprojektowany przez wieloletniego przyjaciela rodziny Adama Żebrowskiego, realizowany był w porozumieniu z córką artystów – Natalią Kukulską. Mecenasem projektu był Vantage Data Center, operator wielkoskalowych centrów danych. Jak wspomina prezes firmy Antonie Bonifacy, firma niezwykle ucieszyła się z możliwości zaangażowania się we wspieranie lokalnej społeczności. Z przyjemnością przyczynili się do uhonorowania pamięci o tak wielkich artystach.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama