Kalendarium

12-14.11.2019 · InPrint, Monachium

20-21.11.2019 · Retail Show, Warszawa

20-22.11.2019 · Fast Textile, Warszawa

11-14.02.2020 · ISE, Amsterdam

12-14.02.2019 · RemaDays, Nadarzyn

TD-Z, TD-X i TD-E

Data publikacji: luty 2015

 

Rozwój Digital Signage: z jednej strony zachodzą zmiany wewnątrz sektora, takie jak ulepszanie dawnych i wprowadzanie kolejnych rozwiązań, z drugiej, nośniki DS pojawiają się w nowych branżach. Toshiba zdaje się mieć w tym rynkowym zamieszaniu grację baletnicy, firma ta bowiem konsekwentnie realizuje nowe pomysły dedykowane Digital Signage, pamiętając jednocześnie o wprowadzaniu udoskonaleń w swoich gotowych rozwiązaniach i przysłuchując się głosom klientów. W tym właśnie kontekście powstały trzy serie profesjonalnych monitorów: TD-Z, TD-X i TD-E. Choć dedykowane różnorodnym realizacjom, urządzenia wyposażono w pewną „cechę wspólną” – porty OPS .

 

Profesjonalne komunikowanie oferty na nośniku Digital Signage wymaga łatwej obsługi i spójności technologicznej systemu. Zaczynając od końca: porty OPS, pozwalają na podłączenie do monitorów całej gamy playerów profesjonalnych umożliwiających wyświetlanie i zarządzenie kontentem. Toshiba na wszystkich swoich dedykowanych playerach będzie preinstalować autorskie oprogramowanie Digital Signage. Platforma zostanie zaprezentowana na targach ISE w Amsterdamie w lutym tego roku. Bardzo dobrą wiadomością od Toshiby jest fakt, że oprogramowanie to będzie służyć zarówno do zarządzania, jak i tworzenia contentu. Co więcej, firma współpracuje z producentami komercyjnego oprogramowania do DS co pozwala im zaistnieć na dedykowanej platformie Toshiba. Kolejną nowością tym razem w ramach komunikacji dwukierunkowej są nakładki dotykowe Toshiba.


Zgodność i wytrzymałość

Cała seria monitorów TD-E (o przekątnych mierzących 32, 40, 50 i 65 o jasności nawet 800cd/m2) będzie współpracować ze wspomnianymi nakładkami Toshiby. Interaktywne aplikacje, które pomagają wypromować produkt i zebrać dane na temat preferencji klientów są jedną z wielu możliwości wykorzystywania tych urządzeń. Monitory tej serii są podstawowymi nośnikami w ofercie Toshiby dla rynku DS. Modele TD-E, które się na nią składają, zapewniają rozdzielczość Full HD przy kącie widzenia 178°. Każdy monitor został zaopatrzony w metalową, wytrzymałą obudowę z wbudowanymi głośnikami.

 

Ściana – nowy grunt

Niezależnie od tego, czy zarządzamy siecią hoteli, firmą usługową czy np. placówką medyczną wiele realizacji będzie wymagało – po prostu – wielu monitorów. Dzięki dedykowanym monitorom do budowania ścian wideo (ang. videowall), możemy np. zbudować ścianę o wymiarach 9x9 monitorów serii TD-X i calarzu 55 cali. Każdy z monitorów wyświetla obraz w rozdzielczości Full Hd. Osobna funkcja zapętlenia sygnału DVI/VGA jest podstawą technologiczną wieloelementowych projektów. Monitory TD-X posiadają wspólną ramkę 5,1mm (content/content), wyświetlając treść w poziomym i pionowym układzie. Obsługują cyfrowe i analogowe tryby wideo. Produkty Toshiby pozwalają realizować zatem jedno z najciekawszych założeń komunikacji wizualnej – grunt to ściana. Uzupełnieniem serii TD-X, są modele z ramką 3,9mm. Nowe modele pojawią się w drugim kwartale tego roku, gdzie uzupełnieniem będzie model 46calowy.

 

Całą dobę ...

przez siedem dni w tygodniu. Wprawdzie nie jest to kolejne założenie, ale na pewno wymagające „parametry”. Seria TD-Z jest dedykowana między innymi właśnie wyświetlaniu treści 24/7. Od poprzedniczek przejęła dobrą specyfikację: niemal pełen kątwidzenia (178°), matryca IPS, rozdzielczość Full HD i porty RS-232 i LAN, dzięki którym możliwe jest sterowanie ustawieniami wejść i zasilaniem z jednej lokalizacji. Z monitorów TD-Z również wybudujemy ścianę wideo, z panelami o wąskiej czarnej ramce. Metalowe obudowy zapewniają wytrzymałość wszystkich modeli serii o 42, 47, 55 i 70 calach w przekątnej. Ponadto modele 42 i 47 charakteryzują się zwiększoną jasnością matrycy 700cd/m2.

 

Dok ładnie tak

Toshiba gwarantuje swoim partnerom usługi serwisu ON SITE next business day. Przewiduje ona w szczególnych przypadkach nawet wymianę monitora na nowy w miejscu awarii. Wszystkie serie moni torów profesjonalnych obejmuje 36-miesięczna gwarancja, która może zostać wydłużona na kolejne okresy w zależności od preferencji klienta.

 

Osobą odpowiedzialną za monitory profesjonalne
i TV w zakresie B2B jest Michał Dołaszyński
- Channel Manager B2B Professional
Displays & TV Poland and Baltic States.
michal.dolaszynski@toshiba-teg.com

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Niech żyje subwersywność, czyli potencjał krytycznego myślenia!

Francuski filozof Roland Barthes w 1980 roku retorycznie pytał: „Czy najlepszą subwersją nie jest ta, która zniekształca kody, zamiast jest niszczyć?“. Subwersja zachodzi zwykle w relacji do praktyk „zawłaszczania” (ang. appropriation), ściśle związanych ze strategiami sztuki krytycznej. Te strategie sprawdzają się jednak również w relacji do komunikacji wizualnej i reklamowych kampanii.

Reklama