Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Bezpośrednio z Mimaki

© Mimaki

Mimaki Europe, jeden z wiodących producentów atramentowych maszyn drukujących i systemów tnących, zaprezentował cztery nowe wysokiej jakości atramentowe maszyny drukujące UV LED do druku bezpośredniego - szybszy model UJF-7151plus II oraz nową serię UJF-MkII e, obejmującą trzy rozwiązania małoformatowe.

 

Maszyny będą dostępne w sprzedaży w grudniu 2021 roku. Jak podkreśla producent, rozwiązania zostały wyposażone w szereg nowych funkcji, zaprojektowanych w celu zapewnienia znacznych korzyści w zakresie jakości i wydajności oraz umożliwiając użytkownikom odkrywanie nowych zastosowań i zwiększanie produktywności.

 

© Mimaki

UJF-7151plus II
Model UJF-7151plus II, zaprojektowany z myślą o bezproblemowej i niezawodnej produkcji z dużą prędkością, został wyposażony w osiem głowic drukujących, które umożliwiają dwie czterokolorowe konfigurację atramentów (CMYK). Pozwala to na zwiększenie prędkości druku o 190 procent w porównaniu z poprzednim modelem UJF-7151plus. Nowy system został również wyposażony w nowe funkcje w celu poprawy jakości obrazu, takim jak funkcja przetwarzania MFD2, optymalizująca kontrolę położenia punktów. Rezultatem zwiększonej kontroli ostrzejsze krawędzie i cieńsze linie, a także mniejsza nieregularność kolorystyczna. Sześciokolorowa konfiguracja obejmuje jasny cyjan i jasną magentę, co umożliwia dokładniejsze odwzorowanie kolorów. Urządzenie osiąga rozdzielczość obrazu 1800 dpi, zapewniając odpowiednią rozdzielczość w zastosowaniach wymagających wysokiej jakości. Ponadto funkcja Colour Gloss nadaje błyszczące wykończenie w przypadku utwardzonych kolorowych atramentów, umożliwiając użytkownikom tworzenie nowych, wyróżniających się faktur i detali, dzięki czemu produkty nie wymagają użycia lakieru. Udźwig maszyny został zwiększony do 30 kg, przez co urządzenie może obsługiwać wymagające i cięższe podłoża, takie jak drewno, metal i szkło.

 

© Mimaki

Seria UJF-MkII e
Nowa seria maszyn drukujących UJF-MkII e obejmuje modele UJF-3042MkII e, UJF-6042MkII e oraz UJF-3042MkII Ex e. Trzy nowe modele oferują wysoką jakość i stabilność obrazu przy druku szerokiej gamy miękkich i twardych nośników, w tym skórze, drewnie, akrylu, metalu i szkle. UJF-3042MkII e i UJF-3042MkII Ex e posiada obszar zadruku 300mm x 420mm, natomiast UJF-6042MkII e obsługuje rozmiar 610mm x 420mm. Wszystkie maszyny z serii UJF-MkII e zostały wyposażone w funkcję MFD2 zapewniającą wyjątkową jakość obrazu, jak również ulepszony laserowy czujnik kontroli szczeliny, który wykrywa położenie nośnika, zapobiegając w ten sposób przed kontaktem głowic drukujących z materiałem podczas druku. Wykrywa także materiały przezroczyste, zapewniając dokładność i skuteczność kontroli.

 

Nowe funkcje

Wszystkie nowe modele maszyn drukujących z serii UJF obsługują polecenia MDL (Mimaki Device Language), które umożliwiają automatyczne przenoszenie wydruków. Pozwala to użytkownikom na sterowanie maszynami z zewnętrznych systemów produkcyjnych i urządzeń peryferyjnych. Udoskonalona automatyzacja nie tylko zwiększa kontrolę użytkownika i wydajność, ale także ogranicza ręczną interwencję operatora, zwiększając efektywność produkcji. Nowe modele zostały również wyposażone w oprogramowanie RIP - RasterLink7, które znacznie ułatwia numerowanie i druk zmiennych, zapewniając producentom znaczną oszczędność czasu i wydajność produkcji. Co więcej, nowe atramenty UV z serii UJF posiadają certyfikat Greenguard Gold. Nowa seria maszyn wykorzystuje technologie firmy Mimaki, takie jak NCU (Nozzle Check Unit - system kontroli dysz), NRS (Nozzle Recovery System - system przywracania sprawności dysz) oraz MAPS4 (Mimaki Advanced Pass System).

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama