Zrównoważone cele branży tekstylnej. Pomiary kolorów od X-Rite i Pantone

© X-Rite

Na targach Itma 2023 X-Rite Incorporated i Pantone, światowi liderzy w dziedzinie nauki o kolorach i technologii, zaprezentowali najnowocześniejsze rozwiązania do pomiaru kolorów i wizualizacji 3D, które ułatwiają zrównoważony przepływ pracy w branży tekstylnej. Zademonstrowano, w jaki sposób marki, zakłady farbiarskie i producenci tekstyliów mogą szybko i sprawnie opracowywać i produkować nowe kolory, wytwarzając jednocześnie niewielką ilość odpadów.

 

X-Rite podkreślił korzyści płynące z cyfrowego zarządzania pracą z kolorem dla producentów tekstyliów. Rozwiązanie to pomoże usprawnić opracowywanie kolorów, tworzyć cyfrowe bliźniaki materiałów, wydajnie formułować barwniki i poprawiać ogólną jakość kolorów w całym łańcuchu dostaw partnerów zajmujących się barwieniem, wykańczaniem i produkcją. Skutkuje to zminimalizowaniem ilości odpadów, zużycia wody i energii, a także zmniejszeniem liczby niezbędnych przeróbek i ustanowieniem bardziej zrównoważonego przepływu pracy.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama