Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

wBanksowana aukcja

Na aukcji Sotheby’s w Londynie odbyła się licytacja słynnego dzieła „Dziewczynka z balonem” streetartowego artysty Banksy’ego. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że zaraz po licytacji obraz uległ samozniszczeniu.

Pierwowzór „Dziewczynki z balonem” powstał na jednej ze ścian budynków w Londynie. Potem tajemniczy artysta namalował ten sam obraz sprayem i farbą akrylową na płótnie, który został sprzedany na londyńskiej aukcji za milion funtów. Zaraz po tym licytujący usłyszeli alarm, a płótno zaczęło się zsuwać z ramy obrazu, po czym jego większa połowa przeszła przez wbudowaną w ramę niszczarkę. Obraz został zniszczony na oczach wszystkich gości. Sam artysta umieścił na swoim profilu na Instagramie zdjęcie zaskakującej sytuacji z napisem „Idzie, idzie, poszło…”. Media okrzyknęły to wydarzenie „jednym z najbardziej śmiałych wybryków w historii sztuki”. Sam nabywca był zaskoczony tym, co zaszło na aukcji, natomiast przedstawiciel Sotheby’s, Alex Branczik, skomentował krótko: „Wydaje mi się, że zostaliśmy wBanksowani” (ang. „Banksy-ed”).

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama