Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

wBanksowana aukcja

Na aukcji Sotheby’s w Londynie odbyła się licytacja słynnego dzieła „Dziewczynka z balonem” streetartowego artysty Banksy’ego. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że zaraz po licytacji obraz uległ samozniszczeniu.

Pierwowzór „Dziewczynki z balonem” powstał na jednej ze ścian budynków w Londynie. Potem tajemniczy artysta namalował ten sam obraz sprayem i farbą akrylową na płótnie, który został sprzedany na londyńskiej aukcji za milion funtów. Zaraz po tym licytujący usłyszeli alarm, a płótno zaczęło się zsuwać z ramy obrazu, po czym jego większa połowa przeszła przez wbudowaną w ramę niszczarkę. Obraz został zniszczony na oczach wszystkich gości. Sam artysta umieścił na swoim profilu na Instagramie zdjęcie zaskakującej sytuacji z napisem „Idzie, idzie, poszło…”. Media okrzyknęły to wydarzenie „jednym z najbardziej śmiałych wybryków w historii sztuki”. Sam nabywca był zaskoczony tym, co zaszło na aukcji, natomiast przedstawiciel Sotheby’s, Alex Branczik, skomentował krótko: „Wydaje mi się, że zostaliśmy wBanksowani” (ang. „Banksy-ed”).

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama